Zdraví v akci nabídne zdarma vyšetření, masáže i charitativní soutěž v planku

Brno, 14. března 2019 - O víkendu 16.–17. března se v brněnském AVION Shopping Parku a obchodním domě IKEA uskuteční již třetí ročník Zdraví v akci. Zdejší prostory se tak na dva dny promění v relaxační lázně, diagnostickou ordinaci, voňavou kuchyni či stylovou kavárnu. Návštěvníci se také budou moci zapojit do charitativní soutěže v netradiční sportovní disciplíně plank, jejíž výtěžek podpoří zútulňování dětských pokojů v nemocnicích.

masaz olej ruka zena

Dvoudenní program Zdraví v akci je určený pro všechny věkové kategorie a vybere si z něj opravdu každý. Pro všechny příchozí přitom bude zdarma. „Návštěvníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet například kryoterapii, termoterapii, balneoterapii, masáže, lymfomasáže, kosmetiku a líčení. V diagnostické ordinaci si zase budou moci nechat změřit tlak, hladinu cukru, tuku a cholesterolu v těle,“ říká Kateřina Kafoňková, marketingová manažerka AVION Shopping Parku.

Při kulinářských show se návštěvníci dozví, jak správně připravit šťavnatý steak, a profesionální baristé předvedou alternativní přípravu chutné kávy. Program též zpestří folklorní vystoupení s živou hudbou, ukázka brazilského bojového tance capoeira či pole dance. Profesionální záchranáři pak předvedou, jak správně poskytnout první pomoc.

Za každou vteřinu „prkna“ 1 Kč na charitu, vítěze vyhlásí Michaela Salačová
Součástí akce bude i Plank battle (výdrž v „prkně“), tedy soutěž v netradiční sportovní disciplíně. Její princip je jednoduchý – vydržet co nejdéle v kliku s narovnaným tělem v pozici, kdy se sportovec země dotýká pouze špičkami nohou a předloktími.

„Plank battle dá možnost všem účastníkům změřit síly s ostatními. Navíc každá sekunda výdrže v planku bude věnována v podobě 1 Kč spolku Solnička, který pomáhá zútulňovat dětské pokoje v nemocnicích,“ dodává Kateřina Kafoňková s tím, že vítěze dekoruje Miss České republiky roku 2000 a bloggerka Michaela Salačová.

Program (nákupní pasáž):
Sobota 16. března
12.00 – Zahájení akce, představení programu a partnerů
12.30 – Starbucks, alternativní příprava kávy (ochutnávka)
13.00 – Kuliner cooking show, šťavnaté steaky (ochutnávka)
13.30 – Kuliner cooking show, šťavnaté steaky (ochutnávka)
14.00 – DFS Javorníček Brno, folklorní tance (vystoupení)
14.30 – Bojovat srdcem, capoeira a moderní tanec (show)
15.00 – DFS Javorníček Brno, folklorní tance (vystoupení)
15.30 – IFMSA, první pomoc (ukázka, přednáška)
16.00 – One2studio, pole dance (show)
16.30 – Starbucks, alternativní příprava kávy (ochutnávka)
17.00 – Ukončení akce

Neděle 17. března
12.00 – Zahájení
12.30 – DFS Javorníček Brno, folklorní tance (vystoupení)
13.00 – Starbucks, alternativní příprava kávy (ochutnávka)
13.30 – DFS Javorníček Brno, folklorní tance (vystoupení)
14.00 – Plank Final Battle (soutěž)
14.30 – Plank Final Battle (soutěž)
15.00 – Plank Final Battle (soutěž)
15.30 – Plank Final Battle (soutěž)
16.00 – Vyhlášení výherců, předání cen
16.30 – Ukončení akce

Program (IKEA, Oddělení ložnice):
Sobota 16. března a neděle 17. března
11.00 – Fyzioterapie, zdravé spaní (ukázka, přednáška)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...