BVV bude patřit módě, startují veletrhy STYL a KABO

Brno, 19. února 2015 - Od soboty 21. února až do pondělí 23. bude moravská metropole po půl roce opět městem módy. Na brněnském výstavišti se totiž v tomto termínu konají tradiční mezinárodní veletrhy STYL a KABO. Návštěvníky z řad odborné veřejnosti čeká přehlídka nových kolekcí 770 módních značek z osmnácti zemí, mezi tisícovkami novinek budou také očekávané prodejní hity pro podzim a zimu 2015/ 2016.

styl kabo brno 2015 veletrhy mody

Veletrhy STYL a KABO se v Brně konají dvakrát ročně a už od svého vzniku před 22 lety drží pozici oborové jedničky na českém a slovenském trhu. Právě jejich prostřednictvím do Česka vstoupila řada dnes již dobře etablovaných značek. „V současnosti zájem o účast opět stoupá, což svědčí o optimistické náladě výrobců a dodavatelů. Proto se na brněnském výstavišti představí několik desítek zajímavých nováčků z tuzemska i zahraničí,“ řekla Markéta Kamenická, PR manažerka z Veletrhů Brno.

Letošní STYL a KABO se odehrají místo od neděle do úterý, jako tomu bylo v minulých letech, v termínu od soboty do pondělí. Poslední ročníky obou veletrhů totiž využívali odborní návštěvníci k návštěvě zejména jediný víkendový den – neděli. „To způsobovalo zvýšené nároky hlavně na vystavovatele jednotlivých expozic, kterým se i přes veškeré úsilí často nedařilo věnovat se všem zájemcům stejnou měrou. S novým termínem mají nyní obchodníci možnost vybrat si k návštěvě veletrhů hned ze dvou víkendových dnů,“ vysvětlila Markéta Kamenická.

Hřejivé čepice i rafinované spodní prádlo
Veletrh STYL obsadí největší a nejmodernější pavilon P, kde návštěvníci najdou jak dámskou, pánskou a dětskou konfekci, tak prádlo, doplňky a bižuterii. Vedle značek, které se v Brně prezentují pravidelně, čekají návštěvníky i úplní nováčci. Premiéru tady bude mít třeba společnost SB Group s originálními čepicemi belgické značky Herman, polská značka MZGZ s nabídkou dámské i pánské volnočasové módy nebo německá značka dámské módy Kenny S.

Na veletrzích módy samozřejmě nesmějí chybět módní přehlídky, spolu s nimi krásné modelky a modelové a nápaditá choreografie. Centrem tohoto atraktivního dění bude přehlídkové molo v pavilonu P, které ožije vždy čtyřikrát denně kolekcemi dámské a pánské módy a samozřejmě i spodního a nočního prádla včetně punčochového zboží. Navíc se chystají dvě speciální podívané.

„V sobotu 21. února od 16 hodin bude molo patřit značce luxusního dámského prádla FELINA, která slaví 130 let od svého založení, a v neděli 22. února v 17 hodin začne módní show CZECH DESIGNERS FOR ELLE. Jde o jedinečnou prezentaci kolekce dvaceti špičkových českých návrhářů – mimo jiné Moniky Drápalové, Denisy Nové, Jakuba Polanky nebo Liběny Rochové – vytvořenou ke 20. výročí časopisu ELLE na českém trhu,“ přiblížila Markéta Kamenická.

Do pavilonu F za novinkami v obuvi a kožené galanterii
Také český trh s obuví dostal v loňském roce příjemnou injekci v podobě výrazného růstu tržeb a na zájmu vystavovatelů o účast je to znát. Veletrh obuvi a koženého zboží KABO opět zaplní pavilon F a ukáže trendy pro příští podzim a zimu. Největší kontraktační přehlídka v oboru přivítá všechny tradiční vystavovatele a zvučné značky obuvi jako Bugatti, Caprice, Diadora, Head, Mustang nebo Tamaris.  Neméně bohatá bude i nabídka kabelek.

Ani na veletrhu KABO nebudou chybět nováčci. „Premiéru chystá značka L´Ange, která patří dámské módní obuvi z Francie. Společnost Viva Shoes chce zaujmout unikátním čisticím přístrojem pro koženou obuv. Poprvé se budou prezentovat také španělské kabelky VOLUM, české kabelky ELEGA a polské obuvní doplňky a čisticí prostředky značek COCCINE a Plus,“ uvedla Markéta Kamenická.

Chybět nebudou ani technologické novinky a zajímavosti. Na stánku společnosti LANSON bude připravena ledová plocha, kde si návštěvníci budou moci na vlastní kůži vyzkoušet protiskluzové podešve ICEBUG s dynamicky přizpůsobivými karbidovými hroty přesvědčíte na vlastní kůži. Značka LADYBAG zase představí kabelku, která dokáže nabít tablet i telefon a v zimě navíc zahřeje. Luxusní výrobky z hadí a krokodýlí kůže pak na svém stánku předvede tuzemská značka ELEGA.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...