Veletrhy módy Styl a Kabo představí bezmála 600 značek

Brno, 14. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti začnou přesně za týden veletrhy módy Styl a Kabo, odborné veřejnosti se představí 394 vystavovatelů z 18 zemí, kteří budou prezentovat 594 značek. V neděli o tom informoval marketingový manažer akce Jaromír Krejčí.

08-stylkabo-250

Kromě tradičních zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Polska a Německa, Rakouska a Itálie se letos nebývale zvýšil zájem vystavovatelů z Portugalska a Řecka. Poprvé se v Brně objeví i vystavovatelé z Austrálie. Své zastoupení budou mít mimo jiné i Rusko, Litva, Srbsko, Francie, Španělsko, Švýcarsko a z exotických zemí Indie, Čína nebo Senegal.

"Největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P, tradičně patří veletrhu obuvi a koženého zboží Kabo. Vystavovatelé zde představí obuv, koženou galanterii a kožené doplňky," uvedl Krejčí.

Veletrhu se v srpnu zúčastní 116 vystavovatelů ze 13 zemí, kteří představí kolekce a modely 192 značek. Novinkou akce jsou tzv. virtuální přehlídky Kabo Premiere Collections, což je fotoprojekce aktuálních kolekcí obuvi a kabelek od vybraných firem. Bude hudbou podkreslená a poběží denně v Premium baru v pavilonu P od devíti do 16 hodin.

Celkem 278 vystavovatelů na veletrhu Styl nabídne a představí obchodníkům zboží od zhruba 402 různých značek konfekce. Veletrh pořadatelé umístili do dvou pavilonů. V pavilonu F se návštěvníci seznámí s nejnovějšími kolekcemi v oboru spodní prádlo, plavky a plážové oblečení, dále punčochové zboží, módní doplňky a nebude chybět ani bižuterie. V pavilonu V se stanou nejpočetněji zastoupenou skupinou firmy s dámskou a pánskou konfekcí, dále džínová móda a kojenecké a dětské oblečení. Chybět nebude ani těhotenské oblečení a branže - móda v nadměrných velikostech.

Mezinárodní veletrh módy Styl zpestří svou přítomností i dvě bývalé Miss ČR. Předváděcí tým modelek na přehlídkovém mole v pavilonu V doplní dvě významné osobnosti českého modelingu Eliška Bučková - vítězka soutěže Česká Miss pro rok 2008 a Renata Langmannová – vítězka soutěže Česká Miss pro rok 2006. Tyto známé modelky se před návštěvníky veletrhu objeví dvakrát denně, a to jak v přehlídkách Styl Show - přehlídkách klasické konfekce, tak i v přehlídkách návrhářů Top Styl Designer Men a Women.

Návštěvníci budou moci shlédnout i unikátní interaktivní výstavu "La Manufacture" aneb "jak vzniká dámská podprsenka od A-Z". Tato prezentace je svým obsahem unikát v rámci Evropy - představuje názorným způsobem složitý proces výroby dámského spodního prádla. Forma prezentace „krok za krokem“ podle pořadatelů pomůže obhájit výslednou cenu finálního produktu v konfrontaci s jinými, výrobně nesrovnatelně snadnějšími, textilními výrobky.

Nedílnou součástí veletrhů jsou v rámci doprovodného programu i odborné semináře, letos například "Novinky v ošetřování a údržbě obuvi a kožené galanterie". Také vyhlášení výsledků 5. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky a vyhlášení výsledků soutěže Top Model - o nejlepší výrobek v obuvi. Dostane se i na předání ocenění "Česká kvalita" a "Žirafa" – zdravotně nezávadná dětská obuv.

Novinkou akce je tzv. mapa značek, kterou návštěvníci obdrží ke vstupence do areálu výstaviště. Jde o přehledné abecední uspořádání značek v jednotlivých pavilonech s vyznačenými odpočinkovými zónami, a to včetně doprovodného programu. K orientaci v pavilonech napomůže i barevné rozlišení jednotlivých branží barevnými koberci.

Letošní 38. mezinárodní veletrh módy Styl a 38. mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží Kabo se na brněnském výstavišti koná 21. - 23. srpna. Po celou dobu trvání mají veletrhy kontraktační charakter a vstup do areálu mají pouze obchodníci a odborná veřejnost na základě povinné registrace. Loni v srpnu (veletrhy se konají i v zimním únorovém termínu) na veletrzích vystavovalo celkem 310 firem, jejich expozice zabraly plochu o rozloze 6600 metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu více než 7000 odborných návštěvníků.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...