V Brně se uskuteční hromadná jízda městem na in-line bruslích

Brno, 8. května 2011 (MEDIAFAX) - Na Moravském náměstí v Brně odstartuje v neděli 2. In-line jízda Brnem, provoz budou usměrňovat strážníci. Informaci potvrdila Denisa Kapitančíková, mluvčí Městské policie Brno.

inline_brusle250_thumb

Sraz příznivců jízdy na in-linech bude v 16 hodin na Moravském náměstí. Trasa povede ulicemi Lidická – Lužánecká – Drobného – náměstí 28. října – Příkop – Bratislavská – Koliště – Dornych – Úzká – Uhelná – Opuštěná – Křídlovická – Nové sady – Úzká – Dornych – Koliště a pak jízda skončí v parku na Moravském náměstí. "Hlídky strážníků zajistí především bezpečný průjezd křižovatkami," konstatovala Kapitančíková.

"O Brně se díky Velké ceně silničních motocyklů vždy říkalo, že je městem rychlých kol. Dnes už ovšem platí, že je také městem rychlých koleček, protože se tu u nás staly již tradicí tyto hromadné jízdy městem," uvedl primátor Roman Onderka (ČSSD).

In-line jízdu ke Dni Evropy pořádá Regionální rada Jihovýchod.

Irena Frolová, Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...