Bruslařská sezóna startuje, kluziště otevřou za Lužánkami a u haly Vodova

Brno, 23. listopadu 2021 – Nadšenci do bruslení mohou nabrousit ostří a vyrazit na led. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v pátek 26. listopadu kluziště Vodova. O den později, v sobotu 27. listopadu, se poté zájemci budou moci poprvé projet po ledové ploše za Lužánkami. Plánované termíny otevření však může změnit nevhodné počasí.

brusle brusleni led

Bruslení pod širým nebem si lidé užijí hned na dvou místech v centru Brna. „Kluziště Vodova otevřeme poslední listopadový pátek, v sobotu pak bude do provozu uvedena také plocha za Lužánkami. Pokud se vládní podmínky a nařízení nezmění, obě kluziště zůstanou otevřena pro širokou veřejnost až do února příštího roku,“ říká Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

„Jsme rádi, že i v zimním období můžeme Brňany přivést k aktivnímu pohybu. Protože posilovat svou imunitu a obranyschopnost sportem je v období pandemie koronaviru důležitější než kdy dříve,“ doplňuje Hladík. Pro zájemce budou obě kluziště otevřena po celý týden, ve všední dny od 15 do 20 hodin. O víkendech mohou první bruslaři na led zavítat už v 9 hodin, během vánočních prázdnin se potom počty bloků pro veřejné bruslení ještě navýší.

Mimo tuto dobu si kluziště budou moci pronajmout skupiny z řad veřejnosti. „Naše ledová plocha u hal Vodova má 56 x 26 metrů. Svými rozměry odpovídá hokejovému hřišti a je tak jednou z největších umělých otevřených ledových ploch v České republice. Je možné si ji rezervovat, ať už pro školní výuku, nebo třeba hobby hokej,“ říká Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která umělá kluziště provozuje.

Kromě bruslení na návštěvníky čeká také doprovodný program plný zábavy. „Na ledové ploše ve Vodově ulici pořádáme 5. prosince adventní setkání s dětmi a Mikulášem. Obě kluziště jsou také zahrnuta do akce Dny sportovišť, které jsou letos naplánovány na dny od 27. do 29. prosince a během nichž si lidé budou moci zdarma užít sportování a relaxaci na městských sportovištích,“ dodává Mikš.

Na obou kluzištích návštěvníci najdou zázemí se šatnami, skříňkami a občerstvením. Zájemci, kteří si budou chtít své bruslařské dovednosti vyzkoušet, ale nemají vlastní brusle, nemusejí smutnit. Na obou místech fungují půjčovny bruslí.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...