Národní soutěž vín má šampióna, je jím Veltlínské zelené z Bzence

Praha 13. ledna 2010 - Národní soutěž vín má svého vítěze. Je jím Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec. Šampion soutěže vín v České republice byl vyhlášen v úterý 11. ledna. Letos poprvé vyhlásili zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnoticí komise tento titul Šampiona, stejně jako tituly vítězů daších kategorií.

Salon-vin

Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec se stalo také vítězem kategorie suchých a polosuchých bílých vín. Na druhém místě této kategorie se umístil Sauvignon pozdní sběr 2009 z vinařství Vinselekt Michlovský. Třetí místo pak získal Müller Thurgau pozdní sběr 2009 z firmy Moravíno.

Mezi červenými mělo největší úspěch Rulandské modré výběr z hroznů 2009 z vinařství Patria Kobylí. Druhé místo získal Merlot pozdní sběr 2009 z firmy Vinium a třetí místo patří vínu Alibernet pozdní sběr 2009 z Vinařství u Kapličky.

Celkově nejlepší kolekci vín do soutěže přihlásila firma Vinařství Josef Dufek.

Kromě již zmíněných titulů Šampiona a vítězů jednotlivých kategorií bylo vybráno dle jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí ČR také sto moravských a českých vín pro rok 2011, která získala ocenění titulem Salon vín České republiky. K vyhlášení těchto našich nejlepších vín dojde při otevírání celoroční degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích 25. února 2011.

Dana Rybáková


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...