Národní soutěž vín má šampióna, je jím Veltlínské zelené z Bzence

Praha 13. ledna 2010 - Národní soutěž vín má svého vítěze. Je jím Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec. Šampion soutěže vín v České republice byl vyhlášen v úterý 11. ledna. Letos poprvé vyhlásili zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnoticí komise tento titul Šampiona, stejně jako tituly vítězů daších kategorií.

Salon-vin

Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec se stalo také vítězem kategorie suchých a polosuchých bílých vín. Na druhém místě této kategorie se umístil Sauvignon pozdní sběr 2009 z vinařství Vinselekt Michlovský. Třetí místo pak získal Müller Thurgau pozdní sběr 2009 z firmy Moravíno.

Mezi červenými mělo největší úspěch Rulandské modré výběr z hroznů 2009 z vinařství Patria Kobylí. Druhé místo získal Merlot pozdní sběr 2009 z firmy Vinium a třetí místo patří vínu Alibernet pozdní sběr 2009 z Vinařství u Kapličky.

Celkově nejlepší kolekci vín do soutěže přihlásila firma Vinařství Josef Dufek.

Kromě již zmíněných titulů Šampiona a vítězů jednotlivých kategorií bylo vybráno dle jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí ČR také sto moravských a českých vín pro rok 2011, která získala ocenění titulem Salon vín České republiky. K vyhlášení těchto našich nejlepších vín dojde při otevírání celoroční degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích 25. února 2011.

Dana Rybáková


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...