Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

Ekodotace pomáhají oživit brněnská nábřeží nebo zvelebit vnitroblok

Brno, 28. ledna 2022 - Nábřežít! a Vnitroblok! patří k tradičním brněnským ekodotacím a v letošním roce pokračují a pomáhají zvelebovat nábřeží řek a společných zelených prostor. Radní doporučili zastupitelům schválit vybrané projekty těchto dvou zelených programů na letošní rok.

vnitroblok brno

Dotační program Nábřežít! poskytuje občanům prostor k tomu, aby přinášeli společenské vyžití ke břehům brněnských řek. Snahou je utužovat komunitní vztahy obyvatel a motivovat aktivní lidi, kteří se z vlastní iniciativy snaží kultivovat okolní prostředí tvořené veřejnou zelení i vztahy mezi spoluobčany. „Svratka, Svitava i Ponávka mají Brňanům co nabídnout a jsem rád, že se hlásí mnoho lidí se zajímavými projekty, jež oživují jejich nábřeží. Zároveň vzniká mnoho nových ploch, na nichž se akce mohou konat – mezi nimi najdeme například nový park v Komárově. Ten vznikl v rámci revitalizace Ponávky. V letošním roce podpoříme 9 projektů celkem 225 tisíci korunami,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Dotační výzvy v programech Nábřežít! a Vnitroblok! trvaly od 15. září do 31. října loňského roku. „Celkem letos podpoříme 10 projektů u Vnitroblok! celkovou částkou 2 102 308 korun. U Nábřežít! půjde o 9 projektů. Tyto dotační programy fungují v Brně již od roku 2018 v prvním případě a 2017 ve druhém a těší se velkému zájmu obyvatel,“ doplnil Petr Hladík. Ekologická řešení jsou klíčová pro budoucnost města. Patří také mezi zásadní součásti akčního plánu #PripravBrno, v němž se Brno zavázalo snížit emise oxidu uhličitého ve městě do roku 2030 o 40 %.

Rozvoj ploch veřejné zeleně primárně ve vnitroblocích je cílem dotačního programu Vnitroblok! Zvelebení sídelní zeleně přímo v srdci komplexní výstavby podporuje rekreační a pobytové aktivity obyvatel domů. Dotace podporuje kromě samotné zelené výsadby i hospodaření se srážkovou vodou a také drobný mobiliář, který zpříjemní pobyt ve vnitrobloku.

Rada města Brna schválila těchto deset projektů:

  • Zelená nemocnice – ozelenění areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně II
  • Revitalizace vnitrobloku Domažlická 6
  • Společenství vlastníků bytů Renneská třída 13
  • Vnitroblok Antonínská 10 Brno
  • Revitalizace zeleně Ostružinová – jih
  • Vytvoření zahrady pro komunitní setkávání ve vnitrobloku Údolní 54
  • Revitalizace přilehlých pozemků k domu Sentická 1 a 3, Brno
  • Oživení zeleně ve dvoře (vnitrobloku) Anenská 2
  • Revitalizace vnitrobloku, Brno, Čápkova 44
  • Oživení vnitrobloku Vodova 2544/74

Projekty dotačních programů Nábřežít! i Vnitroblok! musí schválit Zastupitelstvo města Brna.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
Nepodařilo se připojit k serveru.

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události