Brněnská zoo otevírá akademii třetího věku

Brno, 28. září 2021 - Zoo Brno zahajuje v říjnu nový projekt, Akademii třetího věku. Ta je určena pro všechny, které zajímá, jak správně pomáhat zvířatům ve volné přírodě, jaké je poslání moderních zoologických zahrad nebo jak se co nejlépe postarat o svého domácího mazlíčka. V rámci přednáškového cyklu od října 2021 do ledna 2022 může veřejnost navštívit například Středisko ekologické výchovy Hlídka, Virtuální expedici na Radnické nebo areál zahrady.

lev zoo akademie tretiho veku zoo brno

„Posláním moderních zoologických zahrad je kromě širokého rejstříku ochranářských aktivit také vzdělávání, a to na různých úrovních. Kromě našich vzdělávacích akcí pro školy chceme tímto projektem zacílit na širokou veřejnost a šířit informace o životě zvířat ve volné přírodě i v zoologické zahradě,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Účastníci akademie se setkají nejen s ředitelem Zoo Brno Martinem Hovorkou, ale také s dalšími odborníky a specialisty, kteří s brněnskou zahradou úzce spolupracují. Jedna z přednášek proběhne také na brněnské hvězdárně. Zahájení projektu proběhne 19. října 2021 v sále VIRTUÁLNÍ EXPEDICE Zoo Brno na ulici Radnická 6. Účast na akademii třetího věku není omezena věkem, ani vzděláním. Přihlášení probíhá elektronicky na stánkách Zoo Brno i telefonicky na čísle +420 702 290 692.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.