Tornádo: Brno pomáhá obětem bouří na jižní Moravě

Brno, 25. června 2021 – Po bouřích na Hodonínsku a Břeclavsku zůstaly stovky lidí bez domova. Vedení města Brna se rozhodlo poskytnout finanční i organizační výpomoc zasaženým obcím. Starostové městských částí dávají k dispozici obecní byty.

tornado boure

“Hledáme všechny možné cesty, jak pomoci. Záchranné složky odvádí na místě skvělou práci, o pět zraněných z postižených oblastí se nyní starají i zdravotníci v Úrazové nemocnici. Jako město jsme připraveni poskytnout organizační, technickou, materiální i finanční pomoc zasaženým obcím a jejím obyvatelům. Doporučili jsme zastupitelům schválit jednorázový dar ve výši 10 milionů korun,” uvedl Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

Zastupitelé města Brna by měli dar schválit na mimořádném zasedání, které je svolané na příští pátek. Zasažené obce finančně podpoří i městské firmy, SAKO Brno poskytne na místě i techniku, kontejnery a nakladače. Do pomoci se zapojují i jednotlivé městské části Brna, které nabízí obecní byty.

“Komunikuji s představiteli Jihomoravského kraje, podle kterých bude rozsah domů určených k demolici značný a mnoho lidí zůstane bez domova. Vyzval jsem proto všechny brněnské starosty, aby se připojili ke Kohoutovicím a poskytli obětem obecní byty. V Kohoutovicích budeme mít k dispozici až 17 bytů,” přiblížil kohoutovický starosta Jakub Hruška.

Městské části mohou obecní byty poskytnout na základě výjimky Rady města Brna. “Stovky lidí se nemají kam vrátit, jejich domy jsou nenávratně poničeny. Na mimořádném zasedání Rady města Brna jsme připraveni udělat výjimku z pronájmu obecních bytů, díky které můžeme dlouhodobě poskytnout desítky bytů lidem v nouzi. Nájem by byl pouze symbolický,” doplnil Hladík.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...