Lipka otevřela další místo pro vzdělávání dětí zdravotníků či policistů

Brno, 7. listopadu 2020 - Kapacita ve VIDA! science centru se již naplnila, Lipka proto otevírá další místo, kde se postará o děti, jejichž rodiče pracují jako lékaři, záchranáři, zdravotní sestry nebo policisté. Tentokrát na pracovišti Jezírko v malebných lesích mezi Soběšicemi a Útěchovem.

deti les podzim

Bude to podobné jako ve VIDA! science centru. „Dopoledne děti podpoříme podle potřeby při distančním vzdělávání, pro zbylý čas jim připravíme hry, poznávací i tvořivé aktivity jako na příměstských táborech nebo v kroužcích,“ uvedla ředitelka Lipky Hana Korvasová.

Jihomoravský kraj pověřil Lipku, aby se postarala o děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví či příslušníci ozbrojených sil a dalších složek působících v kraji. Podobně jako v první vlně pandemie se Lipka dohodla nejprve na spolupráci s organizací VIDA! science centra a v jejích prostorách od 19. října již o děti pečuje. Kapacita centra se však rychle naplnila, proto je nutné zajistit péči o děti i na pracovištích Lipky. V tuto chvíli na Jezírku.

Děti si musejí s sebou přinést přezůvky, úkoly a případně i vlastní notebook. Ve volném čase prozkoumají areál Jezírka a blízkého okolí. „V dílně si vyzkoušíme práci se dřevem a dalšími přírodními materiály. Zábavnou formou se dozvíme, co se děje v přírodě v tomto ročním období. Můžeme si také zasportovat a vyzkoušet tábornické dovednosti,“ uvedla pedagožkaLipky Veronika Brázdilová. Děti budou mít svačinu i oběd zdarma.

Péči o děti zajistí pedagogové Lipky – pracoviště Jezírko od 10. listopadu, a tokaždý pracovní den od 7.15 do 17 hodin. Přihlašování dětí je možné přes web lipka.cz.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...