Zahrady environmentálního centra Lipka se dočkají rozšíření

Brno, 14. října 2022 - Dotaci na pět projektů, které mají za cíl zkvalitnit a rozšířit přírodní zahrady v okolí pracovišť školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, schválili jihomoravští radní. Brněnské centrum Lipka se zaměřuje se na rozvoj environmentálního vzdělávání pro děti všech věkových kategorií a prohlubování jejich vztahu v přírodě.

kvetiny detail

Rozšíření přírodních zahrad zahrnuje následující projekty:

  • Vytvoření výukových modelových biotopových stanovišť v okolí pracoviště Rychta.
  • Zlepšení zázemí pracoviště: chodníky, kvalitní mobiliář, stínící plachty a prostor na ukládání výukových pomůcek.
  • Vybudování podzemní nádrže na dešťovou vodu k zalévání v zahradě a dopouštění jezírka. V zahradě má přibýt i kompostovací toaleta.
  • Doplnění vybavení a pomůcek o větší didaktické prvky pro mimoškolní vzdělávání, zejména pak v oblasti zaměřené na předcházení a adaptaci na klimatickou změnu a na přírodovědné či neintenzivní pěstitelství.
  • Pořízení chybějících prvků v ukázkové přírodní zahradě pracoviště Rozmarýnek a opravy stávajících prvků.

Projekty za 2,4 milionu korun se mají realizovat v roce 2025. „Rozvoj vzdělání v environmentálních tématech patří mezi dlouhodobé priority Jihomoravského kraje. Mám upřímnou radost z rozšíření mobiliáře i rozšíření zahrad v Rozmarýnku. Centrum Lipka slouží všem žákům a studentům Jihomoravského kraje jako výukové centrum a ukázka přírodního bohatství naší krajiny,” dodal náměstek hejtmana pro životní prostředí Lukáš Dubec.

Peníze byly schváleny na základě programu rozvoje environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) a dlouhodobého plánu Jihomoravského kraje v oblasti životního prostředí.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...