V Brně otevřeli halu, kde ničí covid-19 technologií zabudovanou v osvětlení

Brno, 4. listopadu 2021 – Společnost Beghelli – Elplast v Brně otevřela novou výrobní halu. Je to první budova v Česku, v níž jsou všechny prostory vybaveny speciální čističkou vzduchu, která ničí covid-19 a je zabudovaná přímo ve svítidlech. Navíc funguje průběžně i za přítomnosti lidí.

Lakovna v nove hale

Patent firma sama vyvinula během epidemie v Itálii. Ukazuje se tak, jak pandemie zasahuje i průmysl, který reaguje a rychle inovuje. V nové hale pracuje 95 zaměstnanců, další Beghelli – Elplast nabírá. Od nových prostor si slibuje až 50% navýšení výroby.

Každá místnost i chodba nového brněnského sídla a výrobní haly je vybavena čističkou vzduchu s UV filtrem. SanificaAria je první patentovaný systém zaměřený přímo na viry a bakterie, který čistí vzduch v prostorách, kde jsou lidé. Stojí buď samostatně jako panel, nebo je zabudovaná ve svítidlech. Nasává vzduch do uzavřené komory, kde ho dezinfikuje a vypouští ven zbavený bakterií, virů a plísní, s účinností 99,9 %. Například na ploše přes 50 m2 vyčistí vzduch za pouhé čtyři hodiny.

„Tuto speciální technologii jsme v Itálii vyvinuli pro účely boje s covidem už vloni. Prodali jsme tisíce kusů a pomohla nám překonat obtížné časy. U nás ji používají objekty po celé zemi. Jsem rád, že nyní tuto novinku zavádíme i v naší brněnské společnosti,“ vysvětluje Gian Pietro Beghelli, majitel italské Beghelli Group.

„V Česku jsme první zcela nová budova, která používá tuto technologii na čištění vzduchu od virů v plném provozu a za přítomnosti lidí v celém objektu. To ji odlišuje od podobných zařízení, které lze použít jen v prázdných místnostech. Dýcháme čistý vzduch, aniž bychom museli pořád větrat. Naše čistička se hodí pro všechny typy budov s vysokým provozem, například do nemocnic, škol, továren či kanceláří,“ popisuje Radim Linka, generální ředitel českého zastoupení Beghelli – Elplast.

Radim Linka predstavuje SanificaAria

Hala Beghelli – Elplast je prvním projektem v nové ulici, lokalitu čeká rozvoj
Halu o velikosti 8 tisíc m2 dnes otevřeli zástupci města Brna společně s italským velvyslancem a vedením firmy Beghelli – Elplast, a to na pomezí dvou městských částí Bosonohy a Starý Lískovec. Jedná se o první dokončený projekt z plánované výstavby, který zároveň zprovoznil úvodní úsek nové ulice Elišky Junkové, nesoucí jméno bývalé automobilové závodnice.

Společně s novým zázemím Beghelli – Elplast nabírá i další pracovníky, například na pozice operátor do výroby či obchodní zástupce. Společnost s italskými kořeny se specializuje na výrobu průmyslových a kancelářských osvětlení a nouzových systémů. Do moderní a energeticky úsporné budovy se nyní přesunula ze starší zástavby v centru Brna. Díky nové hale očekává zvýšení výroby o 30 až 50 %.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...