Brňané si mohou vyřídit parkovací oprávnění skrze Brno iD

Brno, 19. ledna 2020 – Pro mnoho Brňanů bude pořízení parkovacího oprávnění do oblastí placeného stání opět o něco snazší. Na žádost občanů město propojilo tuto záležitost s Brno iD. Lidé si tak nebudou muset chodit osobní stránky uživatele vyřizovat na úřad. Vše jednoduše zvládnou online jen s přihlášením do svého plně ověřeného účtu na Brno iD.

parkovani brno ID

„Obracelo se na nás značné množství Brňanů, kteří měli zájem o propojení osobních stránek uživatele s Brno iD. Rozhodli jsme se vyjít jim vstříc a přidat tuto službu do jednoho městského účtu. Na jednom místě tak vyřídí nejen parkovací oprávnění, ale i úhradu poplatku za odpady, nákup jízdenky na městskou hromadnou dopravu nebo třeba vstup na některá brněnská sportoviště,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Díky propojení s rezidentním parkováním se opět rozšíří množství služeb, ke kterým lze účet Brno iD využít. „Z jediného účtu už dnes mohou lidé vyřídit celou řadu věcí, kvůli kterým museli dřív jít osobně na příslušný úřad a stát frontu k přepážce. Snažíme se tak zjednodušit přístup k městským službám a zkrátit čas, který lidé musejí věnovat vyřizování administrativních záležitostí. Do budoucna plánujeme nadále tento městský účet rozšiřovat,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Doposud si lidé museli osobní stránky uživatele zřídit zvlášť a museli kvůli tomu navštívit úřad. „Nyní si je budou moci založit z domu během pár minut. Lidé, kteří už mají své osobní stránky, je budou moci s účtem Brno iD propojit, což pro ně představuje jednoduchý způsob, jak vyřídit více věci na jednom místě a s jedním přihlášením,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Osobní stránky uživatele jsou nezbytné pro elektronické vyřízení parkovacího oprávnění. I lidé, kteří nevlastní automobil, mohou tyto stránky mít. „Lidé si přes tento účet mohou například zajistit parkovací oprávnění pro své návštěvy. To se jim hodí i v případě, že sami auto nemají. Umožní tak ale zaparkovat v oblasti placeného stání řemeslníkům nebo třeba rodině a dalším,“ přiblížil Kratochvíl.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...