Dům umění, laterna magika

V brněnské zoo se uskuteční Mezinárodní den medvědů

ledni medved zoo brnoBrno, 3. května 2019 – Vůbec poprvé se v brněnské zoo bude konat Mezinárodní den medvědů. Návštěvníci se budou moci v neděli 5. května zapojit do řady aktivit. V sále správní budovy se bude od 10 do 12 hodin konat workshop výroby enrichmentu z hasičských hadic. Pokud budou vhodné podmínky, výtvory dáme hned ve 12 hodin medvědům kamčatským.

Pro děti budou připraveny dílničky v Kamčatské chalupě v Beringii. Od 10 do 15 hodin si budou moci vyrobit vlastní papírové medvědy a speciální medvědí kostky.

Dospělí si mohou na pokladně vyzvednout podklady pro šifrovací hru, která je zavede až k ledním medvědům. Čeká na ně celkem pět šifer. Výsledkem každé z nich je jedno písmeno, které pak stačí napsat do tabulky a na konci tak získat tajenku. Netřeba se bát, nic složitého to nebude.

V rámci dne se uskuteční i komentovaná krmení. U lední medvědice Cory se uskuteční v 10:30, u medvědů kamčatských ve 12:00. Součástí nedělního setkání bude také upozornění na situaci medvědů ve volné přírodě. Nebude tak chybět představení organizací zabývajících se ochranou medvědů po celém světě. Jednou z nich bude i Polar Bears International, se kterou Zoo Brno spolupracuje na pořádání Dne ledních medvědů a Týdne ledních medvědů.

Zdroj: Zoo Brno


Související články:
VINFEST BRNO 2019

Kulturní akce v Brně

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tvrdonice - Podluží v písni a tanci
Den otevřených sklepů Dolní Bojanovice 2019
Vinex 2019 - veřejná prezentace vín