V sobotu mimořádně otevřou desítky běžně nepřístupných budov a prostor

Brno, 9. dubna 2018 - Výjimečná příležitost navštívit místa a nahlédnout do prostor, která nejsou běžně přístupná. Právě takový bude festival OPEN HOUSE, který TIC BRNO pořádá v sobotu 14. dubna. Zdarma se otevřou dvě desítky míst v centru i mimo něj, některá bude možné projít i s průvodcem.

Zajímá vás, jak uvnitř vypadají architektonicky zajímavé domy? Jak fungují kancelářské a administrativní komplexy? Co zbylo z industriálních staveb? Jak vypadá město ze střech některých domů? „Festival Open House Brno vám do nich umožní přístup. Čekají vás desítky míst. Desítky zážitků. To vše v jeden den. A zdarma,“ vybízí k návštěvě festivalu ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Myšlenka tohoto typu festivalu vznikla v Londýně v roce 1992 jako snaha o posílení vztahu laické veřejnosti k místu a městu. V Brně pořádá TIC BRNO pilotní ročník festivalu k otevření turistické sezóny. A půjde nejen o architekturu, ale i o přesah do samotného chodu institucí, které návštěvníkům otevřou dveře.

A na co se mohou návštěvníci OPEN HOUSE těšit? Na hotel Mariott a jeho apartmány, architektonicky oceněné prostory firmy NOTINO, budovu Hasičského záchranného sboru, industriální prostory Mosilany a Impact Hub, funkcionalistickou památku koupaliště v Zábrdovicích nebo dvě prohlídky do kolektorů. A vyhlídky: v areálu BVV z věže pavilonu G, z Alfa Pasáže, z věže Biskupského gymnázia, z teras Divadla na Orlí, ze šestého patra nově postavené budovy ICRC nebo ze sokolského stadionu v Kounicově ulici a mnoho dalšího.

„Festival Open House je určený úplně všem, především místním, kteří chtějí spolu s námi objevit nová brněnská zákoutí. Pokud budete chtít navštívit všechna místa, trasu si dobře naplánujte, doporučuji pomocí naší mapy na webu GOtoBRNO.cz,“ dodává ředitelka Janulíková.


Související články:
Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       2
  3  4  5  9
10111213141516
171819202223
242526272830
Nejbližší akce
21.06. Večer s cimbálovou muzikou..
29.06. KUŽELNA FEST vol. 2..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Slavnosti moře 2019
Tiskárna Brno (CCB)