Studenti VUT uspořádali největší ples na Moravě, přišlo 3000 hostů

Brno, 3. prosince 2017 - Brněnské výstaviště hostilo v pátek 1. prosince největší plesovou událost v Brně i na celé Moravě – Ples VUT, na který dorazily víc jak tři tisíce hostů. Ve dvou výstavních halách (G1 a G2) si tak společně užili zábavu studenti i absolventi této největší technické univerzity. Třetí ročník obnovené plesové tradice VUT byl v mnohém unikátní: žádost o ruku si před zraky tisíců hostů střihl i absolvent Fakulty informačních technologií Vladimír Bobula.

„Letos se ples konal ve dvou propojených halách, což pro nás znamenalo dvojnásobek práce: dva programy, dvě výzdoby atd. Ale všechno dopadlo skvěle. Myslím, že i letošní ročník je důkazem toho, že když se studenti VUTdají dohromady, dokáží velké věci,“ uvedla hlavní organizátorka plesu Anna Kruljacová. První přípravy začaly bezprostředně po konci loňského plesu, od února letošního roku se na celé akci podílelo šestklíčových organizátorů a zhruba sedm desítek dalších studentů pomáhalo.„Jednou z novinek letošního ročníku bylo i to, že všechny lístky do tomboly byly výherní. Pokud si výherce nevylosoval přímo některou z 1340 cen, získal alespoň slevu na služby a produkty od našeho partnera,“ vysvětlila Kruljacová.

Design interiéru měl opět na starosti Architekt světla, což je doktorand z Fakulty stavební Jan Machát. Ten se podílel nejen na návrhu loňské podoby plesu VUT, ale stojí také za Festivalem světla na brněnské hvězdárně, rozsvěcením vánočního stromku na náměstí Svobody nebo festivalem Prototyp. Studenti a absolventi VUT se taky podíleli na finální realizaci:řešili světelné efekty, tvorbuaudiovizuálu, přípravu obou pavilonů a někteří byli dokonce součástí doprovodného programu. Kvůli plesu bylo nutné pořídit 360 svíček, potáhnout 2 500 židlí, připravit 327 stolů a nachystat veškeré dekorace, aby se výstavní hala rázem proměnila v kouzelný plesový prostor.

Unikátní atmosféru plesu, kterou si s partnerkou oblíbili už při loňské návštěvě, využil i 25letý Vladimír Bobula. Tentoloňský absolvent informatiky na VUT se odvážně rozhodl požádat svou dlouholetou přítelkyni přímo na pódiu o ruku před zraky víc jak tří tisíc hostů.A ona řekla ano! „Když jsme v roce 2015 chystali první koncept obnoveného plesu, doufali jsme, že to bude pro lidi jedinečný zážitek. S Vladimírem jsme se neznali, ale když mi poprvé volal s tímto požadavkem, byla jsem dojatá a ráda jsme mu s přípravou žádosti pomohla.Je pro nás ctí, že si vybral Ples VUT pro tak krásny životní okamžik,“ doplnila Kruljacová.

Že je Ples VUT nejžádanější brněnský ples dokazuje i to, že vstupenky na letošní ročník se podařilo vyprodat za rekordních 11 hodin od spuštění on-line prodeje. Enormní zájem hostů způsobil, že se oba sály vyprodaly prostřednictvím služby smsticketběhem pár hodin, což byl nejrychlejší prodej vstupenek v novodobé historii pořádání plesu.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN