Králíci, exotičtí papoušci či holubi obsadí o víkendu dva pavilony na BVV

papusek botanicka zahrada BrnoBrno, 6. prosince 2017 - Ve dnech 9.–10. prosince se na brněnském výstavišti uskuteční 7. krajská jihomoravská výstava králíků, drůbeže, holubů, okrasného a exotického ptactva. Chovatelská výstava bude svým rozsahem jedna z největších v České republice. Zpestřete si předvánoční čas nevšedním zážitkem a přijďte s celou rodinou na brněnské výstaviště do pavilonů B a Y.

V pavilonu B bude k vidění téměř 1300 králíků, 1200 kusů drůbeže či 2500 holubů mnoha plemen a barevných rázů. Přiveze je sem celkem 526 vystavovatelů nejen z Moravy a Čech, ale i Slovenska a Rakouska. Součástí výstavy bude i několik klubových výstav, například angorských králíků, českých hus, krůt, perliček, hempšírek, japonských křepelek, holubů moravských pštrosů, moravských a ostravských bagdet a dalších.

Pestrý program pro odborníky, rodiče i děti „Pro návštěvníky pavilonu B připravujeme velmi zajímavý doprovodný program výstavy - otevřený závod v králičím hopu RABBIT JUMPING MORAVIA a tzv. kingshow, což je nejen pro odborníky zajímavý způsob amerického posuzování holubů kingů. Nebude chybět ukázka selského dvorečku a okrasné jezírko s vodní drůbeží. Výstava bude celkově pojatav souladu s časem Adventu,“ láká na zajímavý program jeden z organizátorů Milan Uher.

„Pavilon Y bude vyhrazen pro okrasné a exotické ptactvo. Vystaveno bude cca 300 ks exotů, k vidění budou i největší papoušci, včetně arů a kakadu, které je možné běžně vidět jen v zoologických zahradách“, doplňuje Uher.

Výstava je koncipována nejen pro odborníky, ale především pro širokou veřejnost. Pro děti bude vstup na výstavu zdarma, zapojit se budou moci do soutěže o nejkrásnější obrázek svého zvířecího kamaráda. Vzhledem k souběžnému termínu s tradičními vánočními trhy na brněnském výstavišti je možno spojit návštěvu výstavy s nákupem vánočních dárků.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN