Michlovský

MŠ Soukenická získala díky nakupujícím herní vybavení za 140 tisíc

Brno, 12. srpna 2017 – Mateřská škola Soukenická 8, jejímž zřizovatelem je městská část Brno-střed, získala zahradní vybavení pro děti v hodnotě 139 900 korun. Peníze na vybavení věnovala společnost Lidl, která vyhlásila sbírkovou akci během otevření nově zrekonstruované prodejny Lidl na Dornychu dne 19. června. Z každého nákupu toho dne, který převýšil 300 korun, putovalo 50 korun školce.

Skládací herní sestava, která byla z daru pořízena, je variabilní a mobilní, a také zdravotně nezávadná. Děti získaly nové barevné prolézačky, skluzavky, domečky, prolézací tunely a mnohé další zábavné prvky.

"Vážíme si daru společnosti Lidl, protože peněz pro školství není nikdy dost, i když se na radnici snažíme najít a využít každou možnou korunu z rozpočtu. Pro vývoj malých dětí jsou veselé a hravé zahradní prvky dnes již nezbytnou součástí vybavení školních zahrad, zpestřují trávení volného času, pomáhají rozvoji motoriky a samozřejmě přináší dětem také radost z pohybu," říká 1. místostarostka MČ Brno-střed, Michaela Dumbrovská, která při slavnostním otevření přebírala symbolický šek a do jejíž gesce spadá právě oblast školství, bydlení, občanských záležitostí a matriky.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

NDB – festival Dance Brno 2018

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tvrdonice - Podluží v písni a tanci
Tvrdonice - otevřené sklepy