VUT

Kuriózní závod: 18 pater „Strojárny“ vyběhl vítěz za 88 vteřin

Brno, 19. dubna 2017 - Bezmála 150 jednotlivců a 50 štafet se postavilo na start legendárního závodu Strojařské schody. Letošní 14. ročník závodu na Fakultě strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně navázal na tradici, kterou přerušila náročná rekonstrukce 74 metrů vysoké budovy A1. Všech 18 pater se nejrychleji podařilo zdolat studentovi bakalářského studijního programu Strojírenství Ondřeji Piňosovi v čase 1:28,36.

Celkem 362 schodů čekalo na účastníky legendárního závodu v nejvyšší univerzitní budově v Brně. Vítězem v kategorii mužů a zároveň absolutní vítězem závodu se stal domácí student FSI Ondřej Piňos s časem 1:28,36. Nejrychlejší čas mezi ženami zaběhla v extrémním závodu Vanda Hošeková – časomíra se zastavila na čase 2:11,41.

Mezi štafetami zazářila studentská štafeta s názvem Fajní Kaři!, která schody vyběhla za 74 vteřin, v kategorii matadorských štafet, kam patří akademici, ale také zástupci firem, zvítězila štafeta Energie z Energetického ústavu FSI s časem 77 vteřin. Strojařské schody vůbec poprvé čítaly 18 pater, a tak jsou všechny výsledky vítězů kategorií zároveň rekordy, které budou moct závodníci překonávat v dalších letech.

Závod se na fakultě konal poprvé po pěti letech. Tradici strojařského závodu přerušila rekonstrukce výškové budovy A1. „Strojařské schody byli vždycky výjimečnou akcí, která dokázala spojit studenty nejen z Fakulty strojního inženýrství, ale z celého VUT i dalších brněnských univerzit. Domluvili jsme se proto s vedením fakulty, že bychom závod zkusili znovu uspořádat. Rekordní počet závodníků ukázal, že nejsme sami, komu klání chybělo,“ řekla za pořadatele závodu ze Studentské komory Akademického senátu FSI VUT v Brně Tereza Konečná.

Znovuobnovený závod přilákal na start také nejvyšší vedení univerzity ve složení rektor VUT Petr Štěpánek, kvestor Ladislav Janíček, prorektor pro studium Miroslav Doupovec a prorektor pro rozvoj vědecké a výzkumné činnosti Lubomír Grmela. Sportovní výzvy se nezalekli ani další zástupci akademické obce. Vedení pořadatelské fakulty ve štafetě reprezentoval děkan Jaroslav Katolický, tajemník Petr Tesař a proděkani. Svoje zástupce do klání vyslalo i NETME Centre, výzkumné a vývojové centrum FSI, a zúčastnili se také kandidáti VUT na krále a královnu letošního ročníku Majálesu nebo reprezentanti strojírenských firem.

Organizátoři ze Studentské komory věří, že se jim znovuobnovenou tradici podaří do budoucna udržet. Závod chtějí pořád vždy na jaře.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Letní shakespearovské slavnosti Brno 2018

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Slavnosti moře