Jarní slavnost v Otevřené zahradě bude plná zahradničení

Brno, 14. dubna 2016 - V sobotu 16. dubna se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství uskuteční Jarní slavnost, která symbolicky zahájí již čtvrtou sezonu v areálu pod Špilberkem. Letošní podtitul slavnosti „Zahradničím, tedy jsem!“ napovídá, o čem Jarní slavnost bude…

otevrena zahrada brno nadace partnerstvi

Ve 13 hodin začne v areálu program určený především rodinám s dětmi. „Děti si zasejí bylinky a odnesou si je v květináči domů, zkusí si okopávat a sázet na ukázce čtyřpolního hospodářství, vyrobí medová lízátka nebo zkusí pečení chleba v nové venkovní peci. Chybět nebude ani oblíbená bylinková dílna, tentokrát se zaměří na bylinkový olej a ocet. Novinkou pak bude program s včelařem Hravé včely. Nezapomínáme ani na dospělé. Pro ně chystáme workshop zdravého vaření Vaříme s Rebiem,“ zve Roman Truksa, koordinátor Otevřené zahrady.

Po celou dobu slavnosti bude možnost posezení na venkovní terase s občerstvením a na interaktivních stanovištích výukové zahrady čtyř živlů poběží aktivity pro děti. Jarní slavnost se v Otevřené zahradě uskuteční již potřetí. Letos nese podtitul Zahradničím, tedy jsem! a navazuje tak na nové zahradnické programy pro MŠ i ZŠ, které vznikají na loni zpřístupněné přírodní Boromejské zahradě. Programy jsou tematicky zaměřené na zdravou kuchyni, bylinky, včely a zemědělství hrou. Pro žáky ze základních škol je v nabídce navíc i program Zvířata na dvorku.

Obnova duchovního místa
A jak pokračují práce na Boromejské zahradě? Oproti loňsku přibyly například králíkárny a venkovní pec a proběhly i další terénní úpravy. V těchto dnech běží prostřednictvím Daruj správně sbírka na obnovu duchovního místa kolem historické grotty. „Obnovu Boromejské zahrady jsme rozdělili na několik etap a postupně krůček po krůčku toto historicky významné brněnské místo zvelebujeme. Právě teď je na řadě úprava prostoru kolem grotty. Za vybrané peníze pořídíme lavičky, solární fontánku a květinové záhony. Vznikne tak místo k rozjímání i odpočinku od ruchu velkoměsta,“ přibližuje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství, která si od sester Boromejek pozemek za symbolický obnos pronajímá a vrací mu zpět jeho lesk.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události