Jarní slavnost v Otevřené zahradě bude plná zahradničení

Brno, 14. dubna 2016 - V sobotu 16. dubna se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství uskuteční Jarní slavnost, která symbolicky zahájí již čtvrtou sezonu v areálu pod Špilberkem. Letošní podtitul slavnosti „Zahradničím, tedy jsem!“ napovídá, o čem Jarní slavnost bude…

Ve 13 hodin začne v areálu program určený především rodinám s dětmi. „Děti si zasejí bylinky a odnesou si je v květináči domů, zkusí si okopávat a sázet na ukázce čtyřpolního hospodářství, vyrobí medová lízátka nebo zkusí pečení chleba v nové venkovní peci. Chybět nebude ani oblíbená bylinková dílna, tentokrát se zaměří na bylinkový olej a ocet. Novinkou pak bude program s včelařem Hravé včely. Nezapomínáme ani na dospělé. Pro ně chystáme workshop zdravého vaření Vaříme s Rebiem,“ zve Roman Truksa, koordinátor Otevřené zahrady.

Po celou dobu slavnosti bude možnost posezení na venkovní terase s občerstvením a na interaktivních stanovištích výukové zahrady čtyř živlů poběží aktivity pro děti. Jarní slavnost se v Otevřené zahradě uskuteční již potřetí. Letos nese podtitul Zahradničím, tedy jsem! a navazuje tak na nové zahradnické programy pro MŠ i ZŠ, které vznikají na loni zpřístupněné přírodní Boromejské zahradě. Programy jsou tematicky zaměřené na zdravou kuchyni, bylinky, včely a zemědělství hrou. Pro žáky ze základních škol je v nabídce navíc i program Zvířata na dvorku.

Obnova duchovního místa
A jak pokračují práce na Boromejské zahradě? Oproti loňsku přibyly například králíkárny a venkovní pec a proběhly i další terénní úpravy. V těchto dnech běží prostřednictvím Daruj správně sbírka na obnovu duchovního místa kolem historické grotty. „Obnovu Boromejské zahrady jsme rozdělili na několik etap a postupně krůček po krůčku toto historicky významné brněnské místo zvelebujeme. Právě teď je na řadě úprava prostoru kolem grotty. Za vybrané peníze pořídíme lavičky, solární fontánku a květinové záhony. Vznikne tak místo k rozjímání i odpočinku od ruchu velkoměsta,“ přibližuje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství, která si od sester Boromejek pozemek za symbolický obnos pronajímá a vrací mu zpět jeho lesk.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)