Zpěváci z Brna a USA zazpívají na podporu organizace pomáhající autistům

Brno, 29. dubna 2015 - Na podporu činnosti Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. se rozhodl věnovat výtěžek svého brněnského koncertu sbor ze Spojených států amerických Concordia University Choir. Spolu s ním 1. května od 18.30 v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

Chrámovou hudbu v podání umělců dvou různých kontinentů si budou moci vychutnat návštěvníci koncertu na podporu neziskové organizace APLA Jižní Morava, která se dlouhodobě věnuje pomoci lidem s poruchou autistického spektra i jejich rodinám. Na programu budou skladby například Wolfganga Amadea Mozarta nebo Antonína Dvořáka, zazní ale také díla současných autorů. Jedním z nich je například držitel ceny Grammy z roku 2013 René Clausen.

V brněnské katedrále svatých Petra a Pavla 1. května od 18.30 vystoupí sbor univerzity Concordia v Portlandu, americkém státě Oregon. Jedná se o křesťanskou školu hlásící se k odkazu Martina Luthera. Sbor pod vedením Kurta Berentsena pořádá koncerty v mnoha amerických státech. V minulosti také uspořádal turné po Evropě, kdy navštívil Itálii, Francii nebo Německo. Společně s tímto tělesem v katedrále na Petrově vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. od roku 2002 systematicky a komplexně pomáhá lidem s poruchami autistického spektra (PAS). „Jedná se o vývojovou vadu, která ovlivňuje člověka od nejranějšího dětství. Lidé s touto diagnózou mají nejčastěji problémy v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Obtížně se orientují v běžném životě, nerozumí neverbálnímu chování a nemají cit pro sociální normu,“ popsal poruchy autistického spektra Tomáš Dostál, ředitel APLA Jižní Morava. Tato nezisková organizace svým klientům nabízí například ranou péči, osobní asistenci, poradenství nebo volnočasové aktivity. Zajišťuje také další vzdělávání pro pedagogy, psychology či lékaře.

(red)


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  910111213
141516181920
212324252627
282930    
Nejbližší akce
08.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
09.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250