Zpěváci z Brna a USA zazpívají na podporu organizace pomáhající autistům

Brno, 29. dubna 2015 - Na podporu činnosti Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. se rozhodl věnovat výtěžek svého brněnského koncertu sbor ze Spojených států amerických Concordia University Choir. Spolu s ním 1. května od 18.30 v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

notova osnova

Chrámovou hudbu v podání umělců dvou různých kontinentů si budou moci vychutnat návštěvníci koncertu na podporu neziskové organizace APLA Jižní Morava, která se dlouhodobě věnuje pomoci lidem s poruchou autistického spektra i jejich rodinám. Na programu budou skladby například Wolfganga Amadea Mozarta nebo Antonína Dvořáka, zazní ale také díla současných autorů. Jedním z nich je například držitel ceny Grammy z roku 2013 René Clausen.

V brněnské katedrále svatých Petra a Pavla 1. května od 18.30 vystoupí sbor univerzity Concordia v Portlandu, americkém státě Oregon. Jedná se o křesťanskou školu hlásící se k odkazu Martina Luthera. Sbor pod vedením Kurta Berentsena pořádá koncerty v mnoha amerických státech. V minulosti také uspořádal turné po Evropě, kdy navštívil Itálii, Francii nebo Německo. Společně s tímto tělesem v katedrále na Petrově vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. od roku 2002 systematicky a komplexně pomáhá lidem s poruchami autistického spektra (PAS). „Jedná se o vývojovou vadu, která ovlivňuje člověka od nejranějšího dětství. Lidé s touto diagnózou mají nejčastěji problémy v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Obtížně se orientují v běžném životě, nerozumí neverbálnímu chování a nemají cit pro sociální normu,“ popsal poruchy autistického spektra Tomáš Dostál, ředitel APLA Jižní Morava. Tato nezisková organizace svým klientům nabízí například ranou péči, osobní asistenci, poradenství nebo volnočasové aktivity. Zajišťuje také další vzdělávání pro pedagogy, psychology či lékaře.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události