Akce „You Dream We Run Brno 2014“ podpoří děti s autismem

Brno, 15. září 2014 – Charitativní akce s cílem pomoci dětem s autismem splnit si své sny se uskuteční 26. – 27. září v brněnském parku Lužánky. Její hlavní náplní bude charitativní běh, který bude otevřen také veřejnosti. V rámci doprovodného programu pak vystoupí herci Městského divadla, svou komickou šou předvede kouzelník Richard Nedvěd, zahraje písničkář Pavel Helan a další.

beruska

Druhý ročník charitativního běhu s názvem „You Dream We Run Brno 2014" slavnostně odstartuje 26. září v 16 hodin primátor města Brna, Roman Onderka, který převzal záštitu nad konáním akce. „Překvapil mě zájem široké veřejnosti, který tato akce vyvolala. Již nyní máme pozitivní ohlasy na charitativní běh, takže věříme, že letos překonáme rekord v počtu běžců," řekla Eva Honková, zakladatelka neziskové organizace Modrá beruška, která sdružuje rodiče a děti s poruchou autistického spektra.

Cílem čtyřiadvacetihodinového charitativního běhu je splnit sny pěti vybraným dětem s autismem a zároveň i zvýšit povědomí o této diagnóze mezi širokou veřejností. Závodu se mohou zúčastnit týmy o libovolném počtu běžců, kteří si mezi sebou budou předávat štafetu. „Věřím, že charitativní běh je jednou z forem, jak můžeme veřejnost o autismu informovat a současně zrealizovat dětské sny. K naplnění těchto snů přispěje výtěžek z prodeje triček s logem charitativního běhu, které je možné objednávat do 20. 9. přes web youdreamwerun.cz a k vyzvednutí budou na samotné akci," dodává Honková.

„You dream we run" není jen pro zdatné sportovce. Této akce se mohou zúčastnit týmy o libovolném počtu běžců, kteří si budou předávat štafetu. Účastníci však nemusí trasu (700 m) uběhnout, počítá se každý, tedy i maminky s kočárky, které si budou chtít zpříjemnit odpoledne v Lužáneckém parku, ti, kteří přijedou třeba na koloběžce a nebo ti, kteří si budou chtít trasu jen projít. Jednotlivé týmy se mohou registrovat přes web youdreamwerun.cz a Modrá beruška bude mít otevřený tým pro veřejnost.

Posláním neziskové organizace Modrá beruška je šíření osvěty o autismu v rámci našeho kraje a zpříjemnění každodenního života dětem s autismem, proto tato organizace chystá podobné akce i v budoucnosti.

Modrá beruška je nezisková organizace a internetový portál poskytující aktuální informace o problematice PAS – poruchy autistického spektra nejen pro Brno a Jihomoravský region. Cílem je především pomoci rodičům zorientovat se v oblasti zdravotnické, školské a sociální, aby jejich další cesta byla lehčí a přehlednější s možností výběru.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...