Nočními ulicemi Brna budou již potřinácté putovat dobrodruzi na vozíku

Brno, 20. června 2017 - Brněnská nezisková organizace Domov pro mne zve širokou veřejnost na noční šifrovací hru Temno. Jedná se o týmovou hru, která účastníky zavede po bezbariérové trase na zajímavá místa v Brně. Účastnící luští šifry, ve kterých je skryto umístění dalšího stanoviště. Hra je určená nejen lidem na invalidním vozíku, začíná v pátek 23. června ve 20.00 a končí v sobotních ranních hodinách za východu slunce.

vozickar temno

„V každém týmu musí být jeden člen, který zdolá celou přibližně 10 km trasu na invalidním vozíku. Nemusí se jednat přímo o vozíčkáře, může to být i zdravý člověk, kterému vozík zapůjčíme, a může na vlastní kůži vyzkoušet, jak náročné je překonávat na první pohled nepatrné bariéry.“ vysvětluje organizátor hry Michael Vidura, který je sám na vozíku.

Smyslem hry je nejen umožnit veřejnosti si vyzkoušet „roli“ vozíčkáře nebo jeho asistenta, ale především umožnit samotným lidem s hendikepem poznat noční Brno a dostat se na zajímavá a nečekaná místa. „Lidé na vozíku, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, se na neznámá či odlehlejší místa zpravidla nedostanou, natož v nočních hodinách,“ doplňuje ředitelka organizace Jarmila Vokálová. Na víkendovou noční hru se můžou přihlásit týmy do pátečního poledne. Veškeré podrobnosti jsou na stránkách domovpromne.cz.

Domov pro mne, z. s. již 13 let pomáhá lidem se zdravotním postižením. Poskytuje sociální službu osobní asistence a chráněné bydlení a realizuje řadu volnočasových aktivit včetně příměstských táborů pro děti s postižením.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.