Děti ze speciální školy ELPIS si zahrají hru na „Velké divadlo“ s profesionály v MDB

Brno, 20. dubna 2015 - Znakem vyspělé společnosti je pomoc slabším, mezi které patří i žáci naší Mateřské školy speciální, základní školy speciální a praktické školy ELPIS. Dětem v naší škole se snažíme vždy poskytnout co nejlepší zázemí, rozpočet však pokrývá pouze základní náklady na provoz zařízení a není možné jej využít pro nadstandardní vybavení a aktivity. Jednou z nich je i dramatická výchova, která je velmi důležitá pro rozvoj sebevědomí a emocionality a díky, které se zlepšuje schopnost sebeovládání a soustředění dětí a posilují se mezi nimi kamarádské vztahy.

skola elpis brno autismus

Divadelní představení mají v naší škole dlouhou tradici – v minulosti jsme připravili např. Perníkovou chaloupku, Mrazíka, O Budulínkovi a další. Pohádky se setkaly vždy s velkým úspěchem u veřejnosti i u rodičů.

Ve školním roce 2014/2015 si připomínáme 20. výročí založení školy a vyvrcholením celoročních oslav bude hra na „Velké divadlo", kterou plánujeme uvést ve středu 22. dubna 2015 v 17.00 hod. v prostorách Městského divadla Brno. Přípravami na tuto událost v současnosti žije celá škola. Jsem přesvědčena, že zážitek z inscenace v opravdovém divadle a potlesk na scéně jistě zůstane v dětech, rodičích, zaměstnancích školy i u našich partnerů zapsán hluboko v duši.

Také však vím, že by škola nemohla podobnou akci zorganizovat bez podpory. Velkou pomocí bude snížení pronájmu prostor MDB a bezplatné vystoupení profesionálních umělců v čele s Petrem Gazdíkem, který se na této události významně podílí. Velmi si vážíme jakékoliv pomoci od sponzorů a já se mohu zaručit, že všechny finanční prostředky budou využity ve prospěch žáků školy – ať už to budou kompenzační, polohovací nebo učební pomůcky, tvořivé, sportovní a turistické aktivity, případně rekreační pobyty v přírodě, které bychom dětem jinak jen stěží mohli nabídnout.

Rádi pozveme budoucí sponzory k nám do školy, aby se mohli osobně přesvědčit o využití jimi darovaných prostředků. Nečekáme jen s nataženou rukou, naopak – vždy hledáme způsoby, jak těm, kdo nám pomohli a pomáhají, jejich štědrost oplatit. Pravidelně organizujeme setkání se sponzory a vytváříme příležitosti, díky kterým se naše děti snáze začlení do běžného života.

Autor: Ředitelka školy PaedDr. Věra Havlíčková

Na speciální školu ELPIS a její provoz můžete přispět i vy, a to na účet: 211227408/0600 - GE Money Bank. Velice si vážíme vaší podpory a děkujeme za ni.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události