Koupí peříčka můžete pomoci handicapovaným dětem

Brno, 28. března 2018 - První dubnový týden bude v České republice patřit charitě. Konat se totiž bude další ročník úspěšné akce s názvem Peříčkový týden, kterou pořádá známý projekt Pomozte dětem. Peníze získané v rámci sbírky podpoří 50 vybraných organizací z celé republiky. Mezi nimi i čtyři brněnské. Ratolest Brno, Paspoint, Domov pro mne a Spondea usilují o peníze na podporu zaměstnanců i volnočasových aktivit.

pericko handicap charita

Celorepublikový Peříčkový týden se bude v ulicích českých měst konat již potřetí. Zájemci si od dobrovolníků ve žlutém triku s logem Kuřete a zapečetěnou kasičkou mohou za minimální příspěvek 50 korun zakoupit symbolické peříčko. Součástí kampaně Najděte to v sobě je také benefiční večer Pomozte dětem, který 2. dubna odvysílá Česká televize. Vybrané peníze podpoří celkem 50 neziskových organizací, které byly vybrány odbornou komisí. Do skupiny vyvolených se letos podařilo dostat také čtyřem organizacím působícím v Brně.

„Jsme moc rádi, že stejně jako loni, i letos se nám podařilo při veřejné sbírce Kuře - pomozte dětem, spojit síly s dalšími organizacemi v Brně. Je úžasné sledovat, co vše se může povést, pokud jde lidem o stejnou věc - pomoc ohroženým dětem. Velmi si vážíme také podpory ze strany veřejnosti a komerčních subjektů, které nás nechaly ve svých prostorách realizovat veřejnou sbírku. Velký dík tak patří provozovatelům NC Královo pole a zejména veřejnosti, díky které mohou naše organizace realizovat projekty, které pomáhají," informuje ředitelka Ratolesti Brno, Lucie Kudrnová.

Peníze vybrané v rámci sbírky plánují organizace investovat zejména do volnočasových aktivit. Ratolest Brno podpoří projekt Správným směrem, který reaguje na situaci předškolních dětí ze sociálně vyloučených lokalit a snaží se jim prostřednictvím rozvoje znalostí, dovedností a návyků usnadnit nástup na základní školu. Domov pro mne plánuje peníze využít na financování osobních asistentů, kteří umožňují dětem s postižením žít plnohodnotný život.

„Díky projektu realizujeme aktivity pro děti s autismem v rámci Jihomoravského kraje. Uskutečníme dva pobytové tábory, jeden pobytový prodloužený víkend, pět herních odpolední a pět pravidelných zájmových kroužků. Nabídneme tak zajímavý program zhruba stovce klientů,“ sděluje plány organizace PASPOINT, Veronika Sladovníková.

 


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...