V Otevřené zahradě se uskuteční výtvarné dílny pro děti

Brno, 5. srpna 2014 – Dva týdny výtvarných dílen pod názvem "Venku" připravila pro děti Jana Reichel. Od 11. do 15. srpna a od 18. do 22. srpna si malí umělci budou moci vyzkoušet experimentální i klasickou tvorbu přímo v Otevřené zahradě pod Špilberkem.

„Základem naší práce jsou velké formáty, výroba přírodních barviv, uhlů a jiných výtvarných pomůcek, kolektivní práce i individuální tvorba, která probíhá zásadně ve společném kruhu," popisuje Jana Reichel. Záměrem kurzů je nabídnout alternativu k přeplněným příměstským táborům, které jsou často vedené brigádníky. Letní výtvarné kurzy jsou způsobem, jak efektivně ztrávit volný čas prázdnin venku, naučit se nové tvůrčí postupy na papíře i v myšlení.

Maximální počet dětí ve skupině je deset. Kurzy jsou vhodné pro děti od čtyř let, pro anglicky mluvící děti a zahrnují zdravou stravu a jsou postaveny na celodenní práci venku. Jejich výjimečnost však spočívá v propojení výtvarné a environmentální výchovy. K celodenní práci se využívají dřevěné exponáty Otevřené zahrady, které jsou primárně navrženy k výuce přírodních oborů. Jako další inspirační zdroj pro vlastní tvůrčí činnost slouží výstava současného umění v prostorách budovy Nadace Partnerství.
Akce se koná s podporou Nadace Partnerství.


Související články:

Kalendář vinařských akcí

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Lokia