Klientům Senior Pointů zdarma pomáhá i on-line právní poradna

Brno, 20. května 2014 - Právní rady zdarma, kvalifikovaně a s pomocí moderních informačních technologií. I takové jsou výhody on-line právní poradny, která je nově k dispozici na kontaktních místech pro seniory, takzvaných Senior Pointech. Těch v současné době na jižní Moravě funguje rovných deset a právě právní poradenství je mezi jejich návštěvníky velmi žádané.

„Senioři se cítí v dnešním světě v mnoha oblastech bezbranní. Společnost se mění tak dynamicky, že nestíhají vstřebávat nové informace a orientovat se například v oblasti práva,“ vysvětluje Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point. Právě z toho důvodu na Senior Pointech zavedena kromě řady dalších služeb i on-line právní poradna.

Její princip je jednoduchý. Senioři se mohou zdarma objednat na návštěvu Senior Pointu, na kterou donesou potřebné dokumenty a vysvětlí, s čím by potřebovali poradit či jaký mají problém. Poté jim pracovník Senior Pointu zprostředkuje on-line kontakt s právníkem, například pomocí videokonference.   

„Když přijde senior s dotazem či požadavkem na právní poradnu, tak je dobré když donese dokumenty, předá je kontaktnímu pracovníkovi a on buď objedná přímo právního poradce na osobní schůzku na Senior Point, nebo probíhá komunikace on-line. Dokumenty pracovník naskenuje, právní poradce se poté na ně podívá, domluví si termín on-line hovoru s klientem a poté záležitost řeší,“ vysvětluje Vaculík.

Jak ovšem upozorňuje, Senior Point není advokátní kancelář, která by návštěvníky dále zastupovala. Cílem právního poradenství je pomoci seniorům se v problematice zorientovat a poradit, jak dále postupovat, například zda se obrátit na soud, jaké jsou případné šance řešení sporu a podobně.   

O službu právního poradenství je mezi klienty velký zájem, za rok ji na jihomoravských Senior Pointech využilo téměř sedm stovek seniorů. Mezi nejčastější dotazy seniorů patří zejména dědické řízení, odstoupení od uzavřených nevýhodných smluv, změna dodavatelů energií, sousedské vztahy, problémy v rodině či rozvodová řízení.   

„Řada právních problémů bohužel vzniká v důsledku, že existují lidé, kteří se chtějí na seniorech přiživit – v tomto jsou senioři obzvláště zranitelnou skupinou“ upozorňuje Vaculík a dodává, že senioři se s důvěrou mohou zdarma obrátit na Senior Pointy, které fungují v každém okresním městě Jihomoravského kraje.   

(red, tof)


Související články:

Komentáře  

 
0 #1 Marie Studená 2017-01-07 11:36
Dobrý den, zdvořile se na Vás obracím se žádostí na právní poradu ve věci nemovitostí. Jsme s bratrem senioři a rádi bychom získali informaci ve věci užívání nemovitostí.
Vzhledem k tomu že na portálu nemohu nalézt v této věci žádný kontakt.
Děkuji za kladné vy
řízení a jsem s pozdravem Marie Studená
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)