Charitativní akce vynesla SOS dětským vesničkám 3,7 miliónu

Brno, 6. dubna 2014 - V prostorách brněnské galerie Wannieck Gallery se 22. března uskutečnila prodejní výstava dětských výtvarných děl „Děti malují dětem“. Během slavnostního odpoledne, kterým provázela herečka Anna Polívková, si návštěvníci zakoupili téměř dvě třetiny z 230 vystavených obrázků. Na konto sdružení SOS Dětské vesničky tak přispěli částkou 103 400 korun, dalších 3,6 miliónu na věnovala přímo na akci společnost Kaufland.

Myšlenka uspořádat prodejní výstavu vznikla již v roce 2013. Zástupci sdružení SOS Dětských vesniček i jejich partnerů oslovili děti napříč republikou, aby pro tuto charitativní akci namalovaly obrázek a děti se tohoto úkolu zhostily opravdu se ctí. Bylo velmi těžké vybrat z došlých výtvarných děl 230 obrázků, které nakonec ozdobily stěny galerie. Pro děti to byla zajímavá možnost pomoci svým vrstevníkům, kteří nemají tolik štěstí a nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině.

Zástupci společnosti Kaufland, která je generálním partnerem sdružení SOS Dětské vesničky, také předali do rukou vedoucí fundraisingového oddělení Mgr. Radany Koppové symbolický šek s finanční pomocí ve výši 3,6 miliónu korun určenou pro tento rok.

Foto: Médea


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit