Stepaři překvapí svou show na náměstí Svobody

Brno, 3. dubna 2014 – Stepaři z celého světa se sjedou v následujících dnech do Brna, kde v rámci zahájení Mezinárodního stepařského festivalu Brno 2014 připraví velké překvapení pro místní obyvatele. Na náměstí Svobody se totiž uskuteční 4. dubna v 17 hodin první stepařský FLASHMOB v České republice, kterého se zúčastní téměř 100 stepařů.

step stepari

„FLASHMOB je vlastně velká open air akce, kde například na nádraží, v letištní hale nebo na náměstí začne jeden člověk stepovat a postupně se k němu připojují další, až vznikne obrovská stepující skupina. Největší zážitek je FLASHMOB pro nic netušící kolemjdoucí, kteří vidí, jak se lidé kolem nich postupně ke skupině přidávají,“ vysvětluje smysl akce Martina Konečná, organizátorka festivalu.

Nyní probíhá nácvik všech stepařů. Nejdříve se jednotliví stepaři z různých konců České republiky a světa naučí choreografii pomocí videí. Později se vedoucí skupin sejdou, aby nastavili postupné zapojování stepařů a efekt pro kolemjdoucí byl maximální. „Jsme moc rádi, že hned napoprvé, kdy je pořádán FLASHMOB v České republice, se nám nahlásila téměř stovka výborných stepařů. Brno se rozhodně má na co těšit,“ dodává Martina Konečná.

Festival míří i na laickou veřejnost
Stepařský festival nebude atrakcí pouze pro zasvěcené, kteří mohou navštívit lekce stepu pro různé úrovně pokročilosti nebo stepařský jam. Bohatý program je připraven také pro laickou veřejnost. Ve čtvrtek 10. dubna se například mohou zájemci zdarma zúčastnit lekce stepu pro veřejnost. Vrcholem celého festivalu bude závěrečná show v Divadle Bolka Polívky v neděli 13. dubna, kde budou k vidění nejlepší stepaři světa. Podrobný program festivalu naleznete na stepfestival.cz.


Související články: