Helios
Minerva

Do Brna míří mistr tajemna Slow Magic, klub AHOY ovládne šelma chillwave scény

Brno, 2. června 2015 - Už 9. června vystoupí v Brně na prosluněné pláži klubu AHOY chillwave experimentátor a umělec mnoha identit Slow Magic. Maskovaná osobnost, která svými elektrorituály už tři roky hypnotizuje publikum na celém světě, zde vystoupí v rámci přehlídky elektronické hudby ECHOES.

Ačkoliv Slow Magic s publikem komunikuje jen skrze zvukovou a psychedelickou show, daří se mu udržet na výsluní popularity a zároveň si zachovat anonymitu a punc tajemství. K tomu mu pomáhá výrazná obličejová maska „imaginárního zvířecího přítele“, která v davu vyvolává neukojitelnou touhu podmanit se rytmickému diktátu divoké šelmy na pódiu.

Slow Magic bude hlavním hvězdou prvního ročníku elektronického festivalu ECHOES. Festival se zaměřuje na propojení elektronické a živé produkce i vizuální experimenty se zvukem. Během jednoho dne vystoupí v novém klubu AHOY na brněnské přehradě celkem 5 interpretů, jejichž exkurzi do zákoutí elektronické scény posvětí elektronický snílek s nezaměnitelnou maskou a dosud neznámou tváří. Právě anonymita a tři roky tajností jsou přitom důvod, proč lidi Slow Magic tolik zajímá.

„Slow Magic chce veškerou pozornost diváka směřovat jen na hudební a vizuální prožitek a ne na svou osobnost. Jeho hra s neznámem a hudebními impulzy však neskutečně funguje. Během několika sekund dokáže zcela změnit náladu publika, které nejdříve rozněžní tóny piana, aby ho pak zcela odzbrojil elektrizující kombinací MIDI kontroleru s řízným zvukem bubnu,“ dodává k atmosféře vystoupení umělce s blikající neonovou maskou David Novotný, dramaturg klubu AHOY.

Podle Novotného se Slow Magic příliš nepouští do sonických experimentů, ale primárně mu jde o celkovou atmosféru a vibrující impulzy pro publikum, čemuž přizpůsobuje vše od míchání samplů, po bubenická extempore a scénické pokusy o tanec. Kromě Slow Magica vystoupí na festivalu ECHOES také slovenský producent Ink Midget, brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen nebo umělecké alternativ elektro seskupení Frozen Van. Kromě plážového dne a výletu za novými směry elektroniky se návštěvníci mohou těšit i na videoprojekce. O ty se postarají Himalayan Dalai Lama, chybět nebude ani němý film ozvučený live show.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
06.05. BlueFest Online..
Kingston - velká jarní soutěž