Brno se chystá na invazi stepařů

stepBrno, 17. března – Nejlepší stepaři z České republiky i zahraničí se od 4. do 13. dubna setkají v Brně. Uskuteční se zde totiž 5. ročník Mezinárodního stepařského festivalu, který chystá program nejen pro samotné stepaře, ale i pro laickou veřejnost.

V loňském roce mohli diváci díky nepříznivému počasí vidět místo plánovaného vyrábění elektřiny „stepování v dešti" v provedení 50 stepařů přímo na náměstí. Pro letošní rok jsou připraveny další novinky. „Chtěli bychom diváky nalákat na stepařský jam, což je velká přehlídka v improvizaci, která patří k nejtěžším stepařským disciplínám. Diváky zapojíme přímo do programu, kde budou tvořit doprovodnou kapelu improvizujícím stepařům. Je to novinka, kterou chceme vyzkoušet právě u nás v Brně," zdůrazňuje Martina Konečná, manažerka festivalu.

Pro veřejnost jsou v rámci festivalu přichystány zajímavé aktivity, při kterých se dozví, jak vypadá současný step na nejvyšší úrovni. Mohou step vidět v netradičních místech v centru Brna, navštívit výstavu fotografií se stepařskou tematikou, účastnit se přednášky o historii stepu nebo přímo vyzkoušet lekce pro veřejnost a pro zrakově postižené.

step2Vyvrcholením celého festivalu bude již tradičně Velká stepová show v Divadle Bolka Polívky, která začne v neděli 13. dubna v 19 hodin. Na závěrečné show budou mít diváci možnost vidět nejenom špičku české stepařské scény, ale i zahraniční hosty festivalu, kteří se pro letošní rok obměnili. „Již tradičně uvidíme Kostela Surbecka ze Švýcarska, který je několikanásobným mistrem světa ve stepu a dále ukrajinského stepaře Alexandra Ostanina, mistra světa v roce 2012 v sólové kategorii. Novinkou bude jeden z nejlepších španělských stepařů Ludovico Hombravella," uzavírá Konečná.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit