Brněnské výstaviště obsadí tradiční Motosalon

Brno, 6. března 2014 - Už ve čtvrtek otevře brněnské výstaviště brány pro Motosalon, největší přehlídku motocyklů, čtyřkolek a příslušenství v České republice. Veletrh, který se koná od 6. do 9. března, pořádají Veletrhy Brno, a.s. ve spolupráci s motosekcí Svazu dovozců automobilů.

Svou účast na Motosalonu potvrdily téměř všechny na tuzemském trhu významné motocyklové značky. Nebude chybět největší světový producent Honda, Yamaha, Harley-Davidson, BMW, Triumph, Aprilia, Moto Guzzi, Kawasaki, Suzuki, Kymco, KTM, Royal-Enfield, Jawa, Peugeot a další. V expozici čtyřkolek budou značky Arctic Cat, TGB, Can-Am nebo Outlander. Na stáncích v sekci příslušenství a motooblečení se mohou návštěvníci těšit například na značky Arai, Dainese, Nolan, Rizoma, LS2, Schuberth helmets, Shark, Shoei, Modeka, Datatag nebo čeští výrobci PSÍ Hubík, Restless, TOKOZ.

Zahájení plné hvězd z řad profíků i známých tváří
Zahájení Motosalonu proběhne ve čtvrtek v 13 hodin odhalením nové motorky Karla Abrahama pro nadcházející sezónu MotoGP za účasti kaskadéra a testovacího jezdce Pepy Sršně a známých tváří, které jezdí na motorkách. Mezi nimi budou například herci Pavel Liška a Jan Révai, kteří loni absolvovali cestu na motocyklech na Kavkaz, Dalibor Gondík nebo moderátorky Linda Finková a Eva Decastelo.

Novinka letošního ročníku – ochutnávka přestaveb
Součástí výstavy bude letos poprvé i samostatná expozice dvou desítek vybraných přestaveb ze světových soutěží pod názvem Custom Culture. Letošní počin bude ochutnávkou pro rok 2015, kdy dostanou přestavby na Motosalonu výrazně větší prostor.

motosalon prestavby

Pátek na Motosalonu bude dnem pro začínající jezdce
V rámci Teenager day, jak se páteční den nazývá, se budou moci návštěvníci seznámit s technikou správné jízdy na motocyklu u Bezpečně na motorce. Nebude chybět instruktáž pro spolujezdce nebo dech beroucí simulace nehody a následný rozbor dopravních nehod motorkářů formou diskuze ve speciálně uzpůsobeném kamionu Crazy Day a promítání spotů o nehodách. Navíc bude v tento den vstupné pro studenty za 100 korun.

Doprovodný program v režii kaskadérů z Crazy Day
O hlavní doprovodný program se postará kaskadérská skupina Crazy Day. Návštěvníci se mohou těšit na kaskadérskou show na motocyklech i čtyřkolkách včetně unikátních synchronizovaných jízd, triky na skútrech, trialovém motocyklu nebo kolech BMX. Vrcholným číslem pak budou jízdy v Globusu smrti. Součástí vystoupení bude módní přehlídka motocyklového oblečení a doplňků a vystoupení dvou hudebních skupin. Celý program budou moderovat herci z pořadu Na stojáka.

Pro děti budou v areálu řádit Batman se Supermanem
Kaskadéři mají připravený i speciální program pro děti v maskách Supermana, Batmana nebo Pata a Mata. Superman je bude vozit ve speciálním autě s odkrytou střechou, ve kterém se s ním budou moci i vyfotit. Dětské pásmo doplní vystoupení taneční hip hopové skupiny, blok písniček a několik soutěží. Děti se budou moci na Motosalonu svézt i na minibiku.

Soutěž mladých mechaniků
Mladí mechanici budou moci během letošního Motosalonu změřit síly v dovednostní soutěži uspořádané brněnskou Integrovanou střední školou automobilní. Soutěž bude založená na plnění technických úkolů zaměřených na servis motocyklů. Účastníci budou muset například rozebrat a složit spojku, rozebrat přední vidlici upside-down nebo seřídit ventilové vůle. Ti nejlepší budou odměněni hodnotnými cenami.

Projekt Jawa kolem světa se zakončí na Motosalonu
Po osmi měsících v jedné stopě a více jak 45 tisících kilometrech se projekt JAWA kolem světa blíží ke svému závěru. Zakončení cesty vyvrcholí právě na veletrhu Motosalon 2014, kde můžete potřást pravicí nejen jezdci Pavlu Suchému, ale poplácat po nádrži můžete i jeho nesmrtelnou stařičkou JAWU 350, se kterou náročnou cestu absolvoval úplně sám, bez doprovodu a veškerých moderních vymožeností. Promítání fotografií s autentickými historkami z cest můžete shlédnout nejen na hlavním pódiu doprovodného programu, ale i na samostatném stánku JAWA kolem světa, kde bude vystavený motocykl  v plné polní tak, jak dennodenně krájel kilometry kolem celého světa.

Na Motosalonu bude výstava k loňské obří Bike-Show Nočních vlků ve Volgogradu
Veletrh Motosalon doprovodí výstava spojená s filmovým dokumentem o XVII. Bike-Show ve Volgogradu. Loňská megaakce, na kterou se sjely desítky tisíc motorkářů z bývalého Sovětského svazu i dalších zemí, se konala k 70. výročí bitvy u Stalingradu. Motorkářský klub Nočnye Volki (Noční vlci), který Bike-Show pořádá, vznikl ještě v dobách SSSR. Dnes sdružuje asi 5 000 členů, kteří podléhají tvrdé disciplíně. Pravidelně se účastní nejen motorkářských přehlídek, ale i pravoslavných procesí a vlasteneckých slavností.

Testování skútrů i motorek vyšších kubatur
Tak jako loni i letos si budou moci návštěvníci na venkovním testovacím polygonu vyzkoušet skútry od různých značek a najít ten svůj mezi značkami Honda, Yamaha, KYMCO nebo Piaggio. Kdo bude mít zájem a přijde vhodně oblečen, může se po složení kauce připojit do tzv. guided-tours po Brně, tedy společných jízd silnějších motorek v doprovodu zkušených instruktorů. Zájemci budou předem testováni na alkohol dopravními policisty.

Soutěž o skútr Kawasaki v hodnotě 130 000 Kč
Každý návštěvník, který si zakoupí vstupenku na veletrh Motosalon se může zúčastnit soutěže o komfortní skútr Kawasaki. Veškeré podrobnosti k soutěži naleznou návštěvníci na webu nebo facebooku Motosalonu.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
17.01. Z mrtvého domu (1928)..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
19.01. 57. ples hotelu International..
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN