IRS Jobs

Podzimní komentované procházky vás provedou zajímavými místy města

Brno, 19. září 2013 – Turistické informační centrum města Brna připravilo na závěr turistické sezóny již tradiční podzimní komentované procházky. S kvalifikovanými průvodci se můžete vydat na procházku Starým Brnem nebo Černými Poli. Dozvíte se mnoho zajímavého o architektech, jejichž vily a stavby stojí v Pisárkách a také v centru města od Moravského až po Konečného náměstí.

Neméně zajímavá bude prohlídka zaměřená na období třicetileté války. A na závěr si připomenete 130. výročí otevření prvního českého knihkupectví v Brně, které je spojeno se jmény Barvič a Novotný.

A jaké zajímavé procházky se konají o tomto víkendu?

  • 21. 9., 10.00 - sraz: Vaňkovo náměstí, zastávka trolejbusu č. 39. Vily v ulici Lipové a jejím okolí (se vstupem do kaple Bulínovy vily)
  • 21. 9., 14.00 - sraz: Barvičova ulice, konečná zastávka trolejbusu č. 39. Vily v ulicích Kaplanova, Kalvodova, Hroznová a v jejich okolí (jen exteriéry)
  • 22. 9., 10.00 - sraz: před ZŠ Merhautova 37. Černá Pole střed - stavby mezi ulicemi Lesnická a Černopolní
  • 22. 9., 14.00 - sraz: před vilou Tugendhat, Černopolní 45. Černá Pole – stavby ve svahu nad Lužánkami (se vstupem do zahrady vily Tugendhat)

Zdroj: TICmB, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN