Fórum Ekologikum láká na šamanské rituály, stavění z hlíny i konopnou lékařku

Brno, 2. července 2013 – Prostor Malé Austrálie u řeky Svratky bude v sobotu 6. července hostit první ekologické fórum Ekologikum. Setkají se zde podnikatelé bojující za trvale udržitelný rozvoj, zástupci neziskových organizací a lidé, kteří hledají ekologickou alternativu ke konzumnímu životu, informovala za pořadatele Miroslava Fojtů.

Program Fóra Ekologikum se dotýká všech oblastí života. Na návštěvníky čekají přednášky zajímavých osobností a praktické workshopy ekologického a alternativního přístupu k životu. Tématy budou v sobotu například zdravé potraviny, odpady a jejich maximální využití, ekologický design a architektura, sdílení zdrojů či svoboda v podnikání. Na workshopech se návštěvníci naučí jak využít hlínu ve stavebnictví, jak si vyrobit základní produkty pro domácnost, jak překonat nepřekonatelné a projít se po žhavém uhlí a mnoho dalšího.

Na Fóru Ekologikum vystoupí například Petr Václavek, obchodník, filosof a iniciátor projektu Nové bohatství, hledačka alternativ a majitelka firmy s eko-produkty Nataša Foltánová, která propaguje myšlenku domácností bez chemie, nebo známá konopná doktorka Jana Budařová. Návštěvníci se mohou těšit také na Lucii Harnošovou, zakladatelku firky Brána k dětem, která vyznává principy kontaktního rodičovství, jehož principem je plné přijetí vlastního dítěte a respekt vůči jeho individuálním potřebám.

Fórum Ekologikum se uskuteční v sobotu 6. července 2013 v rámci pátého ročníku třídenního hudebního chill-out festivalu, který proběhne v termínu 5. - 7. července v prostoru Malé Austrálie u řeky Svratky (prostory kempu v Pisárkách, cyklistická vesnička TJ Favorit pozn. red.). Hudební program festivalu se pohybuje od ambientu a chill-outu přes reggae, až k world music. Zahrají zde DJs z Velké Británie, Německa, Rakouska nebo Ukrajiny, nejzajímavější set slibuje vystoupení švýcarského hudebníka Master Margherita či afghánského DJ Jusufa Rashidi. Vedle fóra se návštěvníci mohou těšit na zdravé občerstvení, čajovny, šamanské rituály, masáže, taneční workshopy, aktivity pro děti a bazar, do kterého se s už nepotřebnými věcmi mohou zapojit i návštěvníci festivalu. Atmosféru doplní vizuální vjemy z dekorovaných prostor festivalu, výstav výtvarníků či vystoupení performerů a ohnivá show.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)