Festival Brno – město uprostřed Evropy navštívilo přes milion lidí

Brno, 17. června 2013 – I přes nepříznivé květnové počastí přilákaly akce festivalu Brno – město uprostřed Evropy 1 149 500 návštěvníků. Tradičně největší zájem byl o soutěžní ohňostroje nad brněnskou přehradou, na které dohromady dorazilo 560 tisíc lidí, informoval za organizátory Ondřej Morávek.

ohnostroje

Všechny plánované hlavní programy festivalů Brno – město uprostřed Evropy a Starobrno – Ignis Brunensis proběhly bez omezení nebo zrušení. Přestože zejména úvodní část festivalových akcí byla zasažena nepřízní neobvykle deštivého a chladného počasí a povodňovou situací v České republice a okolních zemích, diváky tato situace příliš neodradila. S nadměrnými srážkami se výtečně vypořádal také produkční pyrotechnický tým v čele s Flash Barrandov SFX společně se specialisty ze zúčastněných soutěžních týmů jednotlivých zemí. Celková návštěvnost festivalů dosáhla v součtu 1 149 500 diváků a návštěvníků jednotlivých dílčích akcí.

Šest ohňostrojů v rácmi přehlídky Starobrno – Ignis Brunensis vidělo celkem 750 tisíc diváků, z toho soutěžní ohňostroje na Brněnské přehradě zaznamenaly návštěvnost 560 tisíc lidí. Úspěšné byly ale také například Noc kostelů, kterou podle odhadu organizátorů navštívilo 123 tisíc lidí, Mezinárodní modelářský sraz (63 tisíc lidí) a Den dětí v Olympii (42 tisíc lidí), Divadelní svět Brno (23 tisíc lidí) nebo Den otevřených dveří ve vozovně Medlánky (13 tisíc lidí).

Ročník 2014 oslaví 150. výročí hasičského záchranného sboru

Organizátoři festivalu už teď myslí na další ročník, který se uskuteční od 24. května do poloviny června. „Jednou z nosných programových koncepcí příštího ročníku bude řada atraktivních pořadů ke 150. výročí založení hasičského záchranného sboru v Brně," uvedl Morávek. Zachovány by měly být všechny doprovodné akce jako Dětské dny, Zábava pod hradbami nebo Dopravní nostalgie. V Dopravní nostalgii bude zvýrazněno 130. výročí od zahájení provozu parní trakce v brněnské městské dopravě (1884) a půlkulaté 145. výročí zahájení provozu MHD v Brně. Tým pořadatelů také dokončuje závěrečný výběr z plejády ohňostrojných společností, které se ucházejí o soutěžní účast v přehlídce na Brněnské přehradě.

-ld-


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...