Vinohradské vozíkohraní odstartuje již v pátek

Brno, 5. září 2012 – Festival Vinohradské vozíkohraní se už zabydlel na začátku školního roku v místě působení svého pořadatele – Ligy vozíčkářů. Letošní třetí ročník, který vypukne už v pátek 7. září, bude však v něčem jiný. Kromě hudby, zábavy a lidí s hendikepem se malí i velcí návštěvníci setkají s šermíři, se starými jízdními koly, s flašinetářem a s dalšími účinkujícími, kteří je zavedou do dob dávno minulých. 

vozik-vozickarka

Ten, kdo zavítá do areálu ZŠ na Bzenecké ulici 23, si vychutná různorodý program, a to zdarma. „Zveme návštěvníky na setkání s Ligou vozíčkářů, s našimi aktivitami, s lidmi se zdravotním postižením i s našimi příznivci. Na Vozíkohraní je patrné, že zábava je pro všechny, bez rozdílu věku či zdravotního stavu,“ popsal důvody pořádání této akce ředitel Ligy vozíčkářů Zdeněk Škaroupka.  

Od 15 hodin budou středem pozornosti děti. Čekají na ně šermíři i kejklíři, uvidí zde pány s dobovými kostýmy či výstavu historických kol a trojkolek, asistenční psi nebo řemeslný jarmark. A to ještě není vše… Odpoledne ovládne středověk s historickou hudbou, kterou nám zahraje kapela Quanti Minoris a pro děti bude připravena stezka plná úkolů s odměnou na jejím konci! Dětský program bude organizován ve spolupráci se SVČ Lužánky – pobočka Louka a zakončí ho bohatá tombola s přispěním našich milých sponzorů.

Večer od 19 hodin bude určený všem, kdo má rád dobrou hudbu, setkání u piva, u grilovaných klobás a vůbec letní pohodu. K poslechu nám bude hrát Monty folk, Nenucený výsek, Ranch i Digital chocolate a večer zakončí ohňová show od SHŠ Innominatus.

Součástí programu bude jarmark s výrobky z chráněných dílen, kosmetický salón nebo stanoviště zdravotníků, kteří zdarma návštěvníkům změří tlak a kondici. V nabídce bude bohaté občerstvení a zároveň se lidé dozvědí vše, co je zajímá o životě vozíčkářů i o naší organizaci. Akce skončí ve 22 hodin.

(red)


Související články: