Brno chystá nové bezbariérové úpravy, tip může dát každý

Brno, 8. června 2021 - Brno chce být městem bez překážek. Již od roku 2017 tak při Radě města Brna funguje Poradní sbor pro bezbariérové Brno. Odborníci zde posuzují, která místa ve městech tvoří bariéry pro lidi s pohybovým, sluchovým nebo zrakovým handicapem, ale také pro seniory nebo rodiče s kočárky. Každý rok investuje do odstraňování překážek deset milionů korun.

vozicek vozickar handicap

„Na základě podnětů občanů města Brna chceme uskutečnit další bezbariérové úpravy ve městě. Necelé dva miliony korun půjdou letos na bezbariérové úpravy na nádraží v Králově Poli, kde se budou doplňovat vodící linie. Upravíme také místa pro přecházení v ulicích Kuršova a Teyschlova nebo přechody pro chodce v ulicích Bělohorská-Ostravská a Vejrostova-Fleischnerova. Drobné bezbariérové úpravy provedeme i v ulici Pellicova a upravíme také zastávky MHD Hrnčířská. Od roku 2017 už jsme ve městě provedli bezbariérové úpravy zhruba za 40 milionů korun. Chceme, aby ulice Brna byly přátelské úplně pro každého včetně vozíčkářů, nevidomých, neslyšících, rodičů s dětmi nebo seniorů,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který má činnost Poradního sboru na starost.

Drtivá většina realizovaných úprav vychází z podnětů občanů, kteří je mohou zasílat na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...