Strážníci pokutovali v centru Brna tři polonahé prostitutky

Brno, 20. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Tři mladé prostitutky musely v Brně zaplatit blokovou pokutu za pouliční nabízení svých služeb. Strážníci je totiž o víkendu přistihli, jak se polonahé prodávají na jednom z nároží Štefánikovy ulice, řekl v pondělí mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

prostitutka

Spoře oděné ženy ve věku 18, 20 a 28 let strážníci pokutovali poté, kdy jejich vyzývavé chování k okolojdoucím lidem a projíždějícím šoférům zdokumentovali. "Dívky z různých koutů Moravy po konfrontaci s důkazy přiznaly, že se živí prostitucí," řekl Ghanem. Protože ženy porušily vyhlášku města Brna, udělili jim strážníci blokové pokuty.

Pouliční prostituce v Brně kvete zejména ve Štefánikově a Lidické ulici v čtvrti Veveří. V okolí je totiž řada privátů, do kterých si prostitutky, často závislé na drogách, zákazníky vodí.

Jejich centrem je také plácek před čtyřhvězdičkovým hotelem Continental v Kounicově ulici, zde se soustřeďují kromě dívek i jejich pasáci. Některé pouliční prostitutky nabízejí služby již od 400 korun, sex u většiny z nich lze pořídit za tisícikorunu. V centru Brna funguje také řada erotických privátních klubů, některé z nich provozují svou živnost v bezprostřední blízkosti škol a kostelů.

Jiří Nováček

Související články: