Zámek ve Slavkově láká na přehlídku veteránů

Brno, 29. června 2012 – Milovníci historických automobilů a motocyklů i se svými miláčky se sjedou v sobotu 30. června na zámek ve Slavkově. Uskuteční se zde totiž již devatenáctý ročník Oldtimer festivalu 2012. Jedná se o jedno z největších společenských a tématických setkání automobilových veteránů s mezinárodní účastí.

oldtimer1

Kde jinde v Evropě můžete shlédnout historii dopravy v historickém kontextu dvou století, počínaje koňským spřežením přes parní povozy až po současné sportovní automobily a motocykly? Zámek Slavkov - Austerlitz a jeho okolí se během dne promění v prvorepublikové městečko s čilým ruchem. Stovky krásných vozidel, ženy oblečené v dobových kostýmech pózující u naleštěných strojů, burza náhradních dílů, stánky s občerstvením a mnohé další slibují jistě nezapomenutelný zážitek.

Nejedná se tedy pouze o setkání majitelů a sběratelů historických a klasických vozidel, ale také o prodejní akce s prezentací současných značek a doplňkových produktů. Současně je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který je koncipován nejen pro milovníky historie, ale pro celou rodinu a jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

oldtimer_pruh

 

V tento den je samozřejmě přístupný také zámek samotný a všechny jeho prohlídkové trasy i probíhající výstavy. Oficiální zahájení akce je v 9.00 hodin a veřejnost je srdečně zvána. Oldtimer festival pořádá Zámek Slavkov - Austerlitz ve spolupráci se společností AGM CZ.

foto: Roman Fiša, Václav Buk


Související články: