Nové vozidlo versus veterán: prohlídky a opravy potřebují oba

Navzdory mylnému přesvědčení mnoha řidičů i majitelů veteránů, garanční prohlídky i servis veterána lze provést na jednom místě. S veteránem i novým vozidlem je totiž možné zajet do autoservisu. Není nutné vždy navštívit autorizovaný servis nebo naopak firmu specializující se na renovace veteránů.

renovace-veteranu-brno250

Kdy lze tedy využít služeb autoservisu?

Veterán potřebuje profesionální renovace

I staré vozidlo, které připomíná spíše vrak, lze s trochou péče a píle proměnit v nádherný model, který se zcela právem stane chloubou každého milovníka historických vozidel. Jedná se o běh na dlouhou trať, ale výsledek rozhodně stojí za to!

Zatímco s některými druhy úprav a oprav je nevyhnutelné obrátit se na profesionála, který se zabývá renovací veteránů, jindy je možné navštívit i klasický autoservis, který má s renovacemi veteránů alespoň minimální zkušenosti. Mezi vysoce specializované činnosti patří čalounické a truhlářské práce, se kterými běžnými automechanik běžně nepřijde do styku. Při renovaci veterána je mnohdy potřebná také výroba speciálních náhradních dílů a odlitků.

Vybrané autoservisy se však v rámci svých služeb věnují také kompletní renovací veteránů, takže jsou schopny zajistit veškeré potřebné úkony, včetně obstarání obtížně dostupných náhradních dílů, zajištění profesionálního pískování poničených částí a další specifické úkony.

U důvěryhodných a spolehlivých autoservisů, které se zabývají také renovacemi veteránů, by měl být samozřejmostí záznam průběhu celého procesu a výsledná fotodokumentace by měla být předána majiteli veterána. I autoservisy v Brně se věnují kompletním renovacím veteránů.

autoservis

Nové auto vyžaduje garanční prohlídky

Mohlo by se zdát, že nové auto znamená méně starostí a údržby. Na tom sice něco bude, ovšem pravidelným prohlídkám se majitel nového vozidla nevyhne. Garanční prohlídky v požadovaném rozsahu a daných časových intervalech, které stanoví výrobce, jsou totiž důležité pro zachování záruky.

Mnoho řidičů žije v domnění, že kvůli garanční prohlídce je nutné navštívit výhradně autorizovaný servis. Tuto povinnost však zrušila takzvaná bloková výjimka, která umožňuje provést garanční prohlídku i v neautorizovaném servisu. Nezbytné však je, aby byl při této prohlídce dodržen a důsledně zdokumentován postup určený výrobcem a pro případné opravy byly použity vhodné náhradní díly. Požadavky na konkrétní úkony v rámci garanční prohlídky se pak většinou liší v závislosti na modelu vozidla.


Související články: