Nové vozidlo versus veterán: prohlídky a opravy potřebují oba

Navzdory mylnému přesvědčení mnoha řidičů i majitelů veteránů, garanční prohlídky i servis veterána lze provést na jednom místě. S veteránem i novým vozidlem je totiž možné zajet do autoservisu. Není nutné vždy navštívit autorizovaný servis nebo naopak firmu specializující se na renovace veteránů.

Kdy lze tedy využít služeb autoservisu?

Veterán potřebuje profesionální renovace

I staré vozidlo, které připomíná spíše vrak, lze s trochou péče a píle proměnit v nádherný model, který se zcela právem stane chloubou každého milovníka historických vozidel. Jedná se o běh na dlouhou trať, ale výsledek rozhodně stojí za to!

Zatímco s některými druhy úprav a oprav je nevyhnutelné obrátit se na profesionála, který se zabývá renovací veteránů, jindy je možné navštívit i klasický autoservis, který má s renovacemi veteránů alespoň minimální zkušenosti. Mezi vysoce specializované činnosti patří čalounické a truhlářské práce, se kterými běžnými automechanik běžně nepřijde do styku. Při renovaci veterána je mnohdy potřebná také výroba speciálních náhradních dílů a odlitků.

Vybrané autoservisy se však v rámci svých služeb věnují také kompletní renovací veteránů, takže jsou schopny zajistit veškeré potřebné úkony, včetně obstarání obtížně dostupných náhradních dílů, zajištění profesionálního pískování poničených částí a další specifické úkony.

U důvěryhodných a spolehlivých autoservisů, které se zabývají také renovacemi veteránů, by měl být samozřejmostí záznam průběhu celého procesu a výsledná fotodokumentace by měla být předána majiteli veterána. I autoservisy v Brně se věnují kompletním renovacím veteránů.

autoservis

Nové auto vyžaduje garanční prohlídky

Mohlo by se zdát, že nové auto znamená méně starostí a údržby. Na tom sice něco bude, ovšem pravidelným prohlídkám se majitel nového vozidla nevyhne. Garanční prohlídky v požadovaném rozsahu a daných časových intervalech, které stanoví výrobce, jsou totiž důležité pro zachování záruky.

Mnoho řidičů žije v domnění, že kvůli garanční prohlídce je nutné navštívit výhradně autorizovaný servis. Tuto povinnost však zrušila takzvaná bloková výjimka, která umožňuje provést garanční prohlídku i v neautorizovaném servisu. Nezbytné však je, aby byl při této prohlídce dodržen a důsledně zdokumentován postup určený výrobcem a pro případné opravy byly použity vhodné náhradní díly. Požadavky na konkrétní úkony v rámci garanční prohlídky se pak většinou liší v závislosti na modelu vozidla.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit