Veletrh historických automobilů a motocyklů opět v Brně

Brno, 15. března 2014 - Ve dnech 21.–23. března se v Richard Adam Gallery uskuteční již čtvrtý ročník prodejního veletrhu historických automobilů, motocyklů, náhradních dílů a renovačních dílen s názvem Classic Show Brno 2014. Ani letos nebude chybět aukce historických vozidel a sběratelských předmětů společnosti Auctum. Po celý víkend budou probíhat odborné přednášky a přehlídky dobové módy.

classic show brno 2014

Velkou podívanou slibuje závodnický koutek, kde se vedle sebe sejdou jak historické československé formule, tak i motocykly. Po náročné renovaci bude představena například formule 3 Drak a slavné motocykly budou vystaveny na stáncích přírodních silničních okruhů z Čech i ze Slovenska. Automotodrom Brno představí speciály, na kterých závodil Karel Abrahám v seriálu MotoGP.

Muzeum Aloise Samohýla vystaví dva automobily v krásném původním stavu – luxusní Mercedes-Benz 320 kabriolet F z roku 1937 a černé Bugatti 40 z roku 1928. Zajímavým exponátem také bude torzo motocyklu Wanderer 500 OHV. Právě na tento model zakoupila zbrojovka Františka Janečka licenci a zahájila tak éru motocyklů Jawa.Vydavatelé kultovního časopisu o amerických autech Chrom & Plameny přivezou do Brna ojedinělý Cadillac Eldorado Brougham z roku 1958, který byl na konci padesátých let nejdražším sériově vyráběným vozem v USA. Společnost mu bude dělat Chevrolet Bel Air Nomad z roku 1957 – sportovní dvoudveřové kombi ve vzácně původním stavu.

veletrh veteranu classic show brno 2014

Dvanáctiválcová Lagonda patří mezi nejlepší vozy britské výroby. Luxusní vůz s karosérií kabriolet v průběhu renovace představí na svém stánku Karoserie Brábník.

Velký zájem návštěvníků Classic Show vždy budí stánek firmy MontyJawa. Také letos přiveze firma pana Aleše Matějky do Brna několik zajímavostí. Jednou z nich bude Motocykl Tempo 150 vyrobený v Norsku v roce 1954. Firma Moto Classic vystaví stroje Royal Enfield včetně nové pětistovky Continental GT, která navazuje na slavný model z roku 1963. Věříme, že vás malá ochutnávka oslovila, proto neváhejte a navštivte Classic Show Brno 2014!

vankovka veletrh veteranu classic show brno 2014

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF