Historické závodní vozy rozburácí Masarykův okruh

Brno, 3. května 2017 – I ve své jubilejní dvacáté sezóně míří do Brna rakouský šampionát historických a klasických závodních vozů Histo Cup. Ve dnech 5. až 7. května se na Masarykově okruhu představí plejáda legendárních automobilů, kterou doplní moderní speciály. Celkem se na startovním roštu o závodním víkendu vystřídá více než 200 vozů.

Becvar-Jaguar-foto-Martin-Straka

Na trať Masarykova okruhu vyrazí celá řada motoristických unikátů z druhé poloviny 20. století. „V jedné ze dvou hlavních kategorii, kterou je třída závodních speciálů, startuje například osmiválcový McLaren Can Am M1, který svými parametry ohromoval závodní svět koncem 60. let minulého století,“ zmiňuje manažerka podniku Jana Božková z Automotodromu Brno.

Český adept na vítězství
Závodního víkendu se zúčastní brněnský jezdec a dvojnásobný vítěz celého seriálu David Bečvář za volantem svého Jaguaru XJS z počátku 80. let. Bečvář uspěl už při úvodním závodě letošního ročníku Histo Cupu na rakouském Red Bull Ringu a dobrý vstup do sezóny bude chtít potvrdit i na domácí půdě.

Ferrari, KTM nebo BMW
Populární kategorie youngtimerů od BMW dostala významný prostor ve startovní listině i letos. Konkrétně na trať vyrazí dvacítka motorově identických vozů BMW E30. Tato skutečnost slibuje napínavý závod, ve kterém rozhoduje především řidičský um pilota. Volná jízda klasických i současných vozů od Ferrari je dalším lákadlem letošního Histo Cupu. Italské sportovní vozy na Masarykově okruhu budou reprezentovat například modely F12 nebo 348, tedy poslední vůz, na jehož vývoji se podílel Enzo Ferrari před svou smrtí.

Po úspěšné loňské premiéře se k Histo Cupu opět připojuje i seriál otevřených speciálů KTM X-Bow Battle. Pro piloty tohoto podniku jde o první závod sezóny. „Absolvují dva sprintové závody ve třech kategoriích – Elite, GT4 a Rookies Challenge, což je série vypsaná pro nováčky. Jezdci všech těchto kategorií se navíc mohou zúčastnit hodinového vytrvalostního závodu Endurance,“ dodává Jana Božková.

Penrite Classic Cup
Tuzemskou historickou závodní scénu zastoupí účastníci setkání klasických sportovních vozů Penrite Classic Cup. Svůj program na dráze absolvují jako jízdu pravidelnosti. V průběhu víkendu si pak návštěvníci vystavené vozy účastníků Penrite Classic Cupu mohou prohlédnout v záboxovém prostoru.

Komfort diváků rozšíří velkoplošná obrazovka
Na Masarykově okruhu budou od pátku do neděle otevřené přírodní tribuny C a F a sedadlové tribuny T3 a T5 nacházející se u cílové rovinky. Přístupný bude i paddock. Pro detailní přehled o dění na trati mají návštěvníci možnost sledovat velkoplošnou obrazovku umístěnou naproti tribunám T3 a T5. Jednodenní vstupné na kterýkoliv den činí 100 korun, páteční vstupenka přitom platí i v sobotu. Parkovné je zdarma.

Foto: Martin Straka


Související články: