Stovky litrů barvy promění brněnskou školu pro zrakově postižené

Brno, 11. června  2012 – Stovky litrů barvy změní k nepoznání budovu internátu Střední, základní a mateřské školy pro zrakově postižené v ulici Kamenomlýnská v Brně. Jak bude vypadat, navrhnou v soutěži sami žáci, realizaci výmalby zprostředkuje v rámci celosvětového projektu Let’s Colour společnost AkzoNobel. Součástí akce bude také barevný dětský den.

To, že pro realizaci projektu Let’s Colour byla vybrána právě brněnská škola, byla částečně náhoda, částečně za to nesou „odpovědnost“ fanoušci školy, kteří ji v loňském roce nominovali do výběrového řízení. Vítězství v něm pak překvapilo i samotnou ředitelku. „Vůbec jsem netušila, že něco takového jako Let’s Colour probíhá, ani že někdo naši školu nominoval,“ vysvětluje Dagmar Sýsová. „Ze začátku jsem byla docela zaskočená, velmi mě to ale potěšilo.“

Tip na školu získal projekt Let’s Colour od lidí, kteří v areálu školy pracují. „Vymalovat školu nám přišlo jako skvělý nápad,“ vysvětluje zástupce projektu Let’s Colour pro Českou republiku Miroslava Plánková, marketingová ředitelka AkzoNobel. „Ještě více nás ale potěšilo, když škola kývla na o něco hlubší formu spolupráce. 21. června uspořádáme barevný dětský den pro žáky, na kterém provedeme spolu s maskotem dne Willy Fogem děti cestou kolem světa a ve spolupráci s designéry a oftalmology jim ukážeme, co všechno barvy dovedou. Vybereme tam také konkrétní návrh toho, jak bude internát po prázdninách vypadat.“

Nápady na nový vzhled budovy internátu v areálu školy přinesou sami její žáci. „Všem jsme rozdali omalovánky a necháme je, ať sami navrhnou, jak by se jim líbila,“ vysvětluje postup ředitelka školy Dagmar Sýsová. Dětské návrhy pak překreslí studenti architektury brněnské VUT a budou zkonzultovány s oftalmologem, aby výmalba odpovídala i potřebám dětí se zrakovou poruchou. Samotná výmalba je naplánována na letní měsíce, kdy bude škola zavřená.

Projekt Let’s Colour zavítá letos do České republiky poprvé. „Ve světě už byly realizovány desítky a desítky výmaleb,“ uvádí Miroslava Plánková z AkzoNobel. „Projekt se zaměřuje na místa a skupiny lidí, které potřebují projasnit svůj svět. Malujeme tak dětské domovy, hřiště, temné části měst poničené grafity, školy, ale i chudinské čtvrti nebo protipovodňové hráze. Naše barvy jsou k vidění od Johanesburgu po Petrohrad a od Saint Franciska po Peking,“ uzavírá Plánková.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína