Brno podpoří dostavbu domu služeb pro nevidomé

Brno, 6. října 2020 – Brněnští radní schválili dotaci ve výši 4 milionů korun pro obecně prospěšnou společnost Tyflocentrum Brno na dostavbu nového Domu služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky na ulici Chaloupkova 7. Tyflocentrum Brno pomáhá nevidomým a slabozrakým lidem již 20 let. Svým klientům poskytuje poradenské a asistenční služby, které jim pomáhají zvyšovat jejich samostatnost a zlepšovat začleňování do společnosti.

nevidomy slepec

„Díky nové budově bude moci Tyflocentrum Brno rozšířit dosavadní projekty, jako jsou aktivity HapAteliéru, reedukace zraku u později osleplých, kurzy na PC pro osoby se specifickými potřebami, pracovněprávní poradenství a příprava zrakově postižených na úspěšné uplatnění na trhu práce či nabídka celodenního stacionáře pro nevidomé. Chybět nebude ani prodejna kompenzačních pomůcek,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...