Emanuel Ridi poprvé uvaří Brnu, za plotnu se postaví v Rialtu

Brno, 16. dubna 2012 - Nejslavnější „český Ital“ Emanuel Ridi zatím jezdil do Brna pouze podepisovat své kuchařské knihy. Tentokrát přijede, aby dal Brnu ochutnat čistokrevnou italskou gastronomii. Vařit bude v pátek 20. a sobotu 21. dubna v restauraci Rialto na ulici Veveří.

emanuele-ridi

Emanuel Ridi se z domovské restaurace Da Emanuel vypraví do restaurace Rialto a hostům tady uvaří menu inspirované Toskánskem. Páteční večerní šestichodové menu se bude podávat od 19 hodin a prim v něm budou hrát ryby a mořské plody. Sobotní obědové menu o čtyřech chodech bude lehké a svěží s převahou jarních surovin.  

„Spolupráce s Emanuelem Ridim vykrystalizovala díky našemu zaměření na italskou gastronomii a jsme rádi, že bude vařit zrovna u nás, přece jenom Ridi patří v Čechách, co se italské gastronomie týče, ke kuchařské špičce,“ říká Bohumír Štastný z Rialta.  

Menu 20. 4. od 19 hodin
·    Sashimi z mušlí Sv. Jakuba (Sashimi di capesante)
·    Domácí roláda z králíka (Coniglio porchettato)
·    Italská polévka z mušlí, bílé sépie a rajčátek (Marmitta di mare)
·    Těstoviny s mořským ďasem, šafránem a pomerančovou kůrou (Anelli con coda di rospo allo zafferano, scorza di francia)
·    Zázvorový sorbet (Sorbetto allo zenzero)
·    Filátko z mořského vlka se solnou krustou s feniklovým salátem (Filetto di branzino in crosta di sale con insalata di finocchio)
·    Dort z ricotty s karamelovou krustou a jahodovým „coulis“ (Crostata di ricotta caramellata con coulis alle fragole)
Cena menu 1790 Kč

Menu 21. 4. od 12 hodin
·    Domácí roláda z králíka (Coniglio porchettato)
·    Těstoviny s italskou klobáskou a ricottou (Fusilli al ferretto con salsiccia e ricotta)
·    Citrónový sorbet s bazalkou (Sorbetto al limone e basilico)
·    Telecí kotleta “souse vide” se zeleným chřestem a salsou carbonara (Costata di vitello “sotto vuoto” con asparagi Verdi e salsa alla carbonara)
·    Lískovo-oříškový dort Gianduia (Torta di Gianduia)
Cena menu 1390 Kč

Více informací: www.rialto-brno.cz

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...