V Brně a Praze se bude konat Světový týden za mír a nenásilí

Brno/Praha, 25. Října 2011 – Mezinárodní humanistická organizace Svět bez válek a násilí, která v roce 2009 iniciovala Světový pochod za mír a nenásilí, letos navazuje celosvětovou kampaní – série diskusních večerů, přednášek, koncertů, výstav a workshopů bude probíhat od 7. do 13. listopadu v Praze a Brně pod jednotící hlavičkou Světový týden za mír a nenásilí.

logo-svetovy-tyden

„Světový pochod trval tři měsíce, jak postupně procházel všemi zeměmi, zatímco letos vše koncentrujeme do sedmi dnů od 7. a 13. listopadu. Světový týden je tedy nová koncepce, kterou ale zamýšlíme udržet i do dalších let,“ vysvětluje Tomáš Vokoun z Brněnské skupiny Světa bez válek. „V Brně program sestává především z přednáškových večerů prokládaných živou hudbou, které budou zdarma přístupné veřejnosti. Jedním z našich cílů je také získat nové členy,“ doplňuje Vokoun.

Mírový týden v České republice se letos soustředí na palčivá témata, jako jsou jaderné zbraně, rasismus, xenofobie, terorismus nebo investice do zbrojení. Svojí přednáškou přispěje celá řada akademiků, ale slovo dostanou také známé osobnosti občanských iniciativ, například Jakub Patočka, šéfredaktor Deníku referendum, nebo Jan Bednář, jeden z hlavních organizátorů protestu proti radaru.

„Po úspěchu Světového pochodu jsme chtěli udělat opět něco mezinárodního, tentokrát s důrazem na možnost zapojení dalších organizací nebo skupin ve svých lokalitách. Poskytujeme podporu všem od občanských sdružení přes školy až po aktivní jednotlivce, kteří chtějí uspořádat tematicky odpovídající akci ve svém městě nebo třeba v rámci svého zájmového spolku“, komentuje letošní kampaň Jana Jedličková z pražského teamu Světa bez válek a dodává: „V Praze pořádáme odpolední workshopy k jednotlivým tématům, na kterých se přímo seznámíme s novými lidmi. Záměrem je vznik aktivních skupin, které se budou danými oblastmi dlouhodobě zabývat.“

(red)


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..