Inspekce zakázala užívání nelegální výrobny tofu v Brně

Stara-budovaBrno, 22. září 2011 (MEDIAFAX) - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala využívání prostor výrobny tofu v Brně. Ve čtvrtek řekl Michal Spáčil ze SZPI s tím, že výrobna nebyla udržovaná v čistotě a byla celkově ve špatném stavu.

 

"Inspekce ve středu společně s policií provedla kontrolu nelegální výrobny tofu v Brně Tuřanech na Saidově ulici. Inspekce ihned zakázala další využívání těchto prostor k výrobě potravin," uvedl Spáčil.

 

Provozovna vznikla v objektu bývalého zemědělského zařízení, který nebyl nijak zrekonstruovaný a přizpůsobený pro potravinářskou výrobu. "Chybělo i příslušné kolaudační rozhodnutí," řekl mluvčí.

"V celém prostoru byly vydrolené podlahy, neomítnuté zdi s plísní. V objektu byl nahromaděný odpad a věci nesouvisející s výrobou potravin," sdělil Spáčil s tím, že výrobce nepředložil v den kontroly doklady o původu používaných surovin. "Neměl také systém sledování a vyhodnocování rizik, jehož zavedení ukládá provozovatelům potravinářských podniků příslušná evropská legislativa," vysvětlil Spáčil.

Výrobna nebyla ani v registraci SZPI jako u příslušného dozorového orgánu, čímž nebyla naplněna další zákonná povinnost.

SZPI zakázala užívání prostor a také zakázala uvádět do oběhu čtyřicetikilogramový sojový výrobek připravený k expedici.

Inspekce zároveň zahájila správní řízení o uložení pokuty.

 

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)