Na dotace v Brně nedosáhne ten, kdo řádně nesplácí své dluhy městu nebo státu

Brno, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský magistrát poskytne napříště dotace pouze takovým žadatelům, kteří nebudou mít dluhy nejen k městu, ale nebudou mít nesplácené půjčky ani u státu nebo nesmí být v prodlení při placení splátek dotací z veřejných rozpočtů. Ve čtvrtek to řekl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Penize-bankovky-a-mince

Materiál, který schválili městští radní, se podle Žáry zejména vyrovnává s takzvanou bezdlužností. Vztahuje se nejenom jako dosud k rozpočtu města Brna, ale nově také k bezdlužností i ke státnímu rozpočtu a k dalším poskytovatelům dotací z veřejných rozpočtů.

"Kromě řádně vyrovnaných závazků bude magistrát při posuzování žádostí o dotaci zohledňovat i nevyrovnané závazky, o jejichž řešení se dlužník řádně stará nebo jejichž existence je předmětem probíhajícího soudního sporu," řekl Žára.

Na účelu dotací ani na charakteru výdajů, které bude radnice dotace žadatelům poskytovat, se podle mluvčího nic dalšího nemění. Radními schválené úpravy dotační vyhlášky musí ještě schválit zastupitelé na červnové schůzi městského zastupitelstva.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...