Na Den železnice párou do Zastávky u Brna

Brno, 22. září 2011 - V září probíhá tradiční svátek příznivců železnice. Letos připadl Den železnice na sobotu 24. září. Při této příležitosti vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 433.001 „Skaličák“ z brněnského hlavního nádraží do Zastávky u Brna. Parní vlak spolu s historickými vozy navodí atmosféru 50. let minulého století. Souběžně s oslavou Dne železnice bude probíhat 3. ročník Hornického dne. V Zastávce u Brna je připraven bohatý program.

„Historický parní vlak v čele se »Skaličákem« vyjíždí z brněnského hlavního nádraží v 8:46 a do Zastávky dorazí minutu před půl desátou. Zpět vyjede odpoledne pět minut před třetí. Za lokomotivu zařadíme historické vozy z poloviny minulého století. Navíc pro fandy cykloturistiky bude na konci vlaku i vůz upravený pro přepravu bicyklů. Nabízí se tak možnost spojit výlet parním vlakem s projížďkou na kole malebnou krajinou Mikroregionu Kahan,“ uvádí Pavel Karšulín, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Brně a doplňuje: „Přímo ve stanici v Zastávce u Brna bude parní lokomotiva mezi 11. a 14. hodinou pojíždět po koleji na protější straně od výpravní budovy. Nejmenší se můžou povozit vláčkem s funkčním modelem parní lokomotivy v měřítku 1 : 8.“

V Zastávce u Brna je připraven zajímavý program pro celou rodinu. V blízkosti nádraží proběhne jarmark, zahraje zde nejmenší dechovka na světě „Kabrňáci“, pro děti budou připraveny nejrůznější hry a atrakce. Kdo se chce dozvědět více o historii rosicko-oslavanského uhelného revíru může navštívit expozici v nedalekém Dělnickém domě. Navíc bude ze Zastávky do Rosic a Zbýšova jezdit kyvadlová autobusová doprava. Vedle rosického renesančního zámku lze navštívit i Česnekové slavnosti, ve Zbýšově pak Muzeum průmyslové železnice, nacházející se v areálu bývalého černouhelného dolu Jindřich II.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína