Brno a SŽDC budou spolupracovat, zefektivní se tak stavba nového nádraží

Brno, 11. října 2023 - Brněnští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili smlouvu o spolupráci mezi městem a Správou železnic. Díky ní se sladí dílčí úkony strategického projektu Europoint Brno, který z metropole Moravy učiní moderní železniční uzel se špičkovým zázemím pro cestující i s navazující městskou infrastrukturou. Nejzásadnějším bodem projektu je výstavba nového hlavního nádraží poblíž řeky Svratky.

zeleznice koleje

„Smlouva o spolupráci určuje pravidla, jimž se budou město Brno a Správa železnic jakožto spolustavebníci modernizovaného železničního uzlu řídit. Dokument stanovuje koordinaci projektových a stavebních činností, základní podmínky financování či postup při řešení majetkoprávních vztahů. Počítá se také se vzájemným informováním o veškerých důležitých záležitostech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Cílem smlouvy je, aby spolupráce na projektu Europoint Brno byla co nejefektivnější. Ujednání navazuje na memorandum z května letošního roku, jež uzavřely s Jihomoravským krajem a městem Brnem Ministerstvo dopravy, Správa železnic a Státní fond dopravní infrastruktury.

Nové hlavní vlakové nádraží, které vyroste podél Rosické ulice nedaleko řeky Svratky, bude nejdůležitějším výsledkem projektu Europoint Brno. Stavba začne v roce 2028, první vlak na ně přijede o šest let později.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF